Temat: Gospodarka

Dom - Ze swiata - Temat: Gospodarka

06.09.2019-263 widoki -Ze swiata

Indie: oszustwo o wartości jednej, 8 miliarda dolarów  Ze świata

  • Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych
  • Koniec ze odmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, lecz inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola pozyskuje znaną sieć kawiarni

Miliarder Nirav Modi, założyciel domu jubilerskiego specjalizującego się w luksusowej biżuterii spośród diamentami został uznany zbyt głównego podejrzanego w sprawie o oszustwo o zalety 1, 8 miliarda dolarów zgłoszonej przez jeden z największych banków w Indiach - podał w piątek portal CNN Money.

Sławny jubiler został zastąpiony jako główny podejrzany podczas czwartkowej konferencji prasowej. Przedtem śledczy przeszukali należące do niego nieruchomości i pochwycili aktywa warte ponad dwieście mln dolarów.

Problemy Pierce’a Brosnana w Indiach. Poszło na temat reklamę odświeżacza oddechu

Śledztwo

- Nirav Modi jak i również jego wspólnicy próbowali ominąć oficjalne kanały bankowe, dokonując tego oszustwa - powiedział dziennikarzom minister prawa i sprawiedliwości, elektroniki i technik informatycznych Ravi Shankar Prasad. - Będzie szczegółowe odzyskiwanie i nikogo nie będziemy oszczędzać - dodał.

Indyjskie Centralne Biuro Śledcze wykryło podejrzane operacje o wartości 1, 8 miliarda dolarów, wykonywane za pośrednictwem kilkunastu kont w jednym z oddziałów Narodowego Banku Pendżabu.

Niektórzy z pracowników instytucji finansowej współpracowali przy wykonywaniu "nieautoryzowanych i nieuczciwych transakcji" a mianowicie przyznał w czwartek reprezentant banku.

Miliarder uciekł

Podejrzany Nirav Modi najwidoczniej opuścił Indie i przebywa w Szwajcarii.

Modi dorastał w Antwerpii, po Belgii, a rzemiosła i biznesu uczył się od czasu swego ojca i dziadka; jego rodzina od pokoleń związana jest z "diamentowym biznesem".

Salony jubilerskie "Nirav Modi" znajdują się w Nowym Jorku, Las Vegas, Hongkongu, Pekinie i Bombaju, a projekty sygnowane tej nazwiskiem noszone były poprzez największe gwiazdy Hollywood tego rodzaju jak Dakota Johnson jak i również Kate Winslet.

Według magazynu "Forbes" jest on obecnie 85. najbogatszym człowiekiem w Indiach.

Podejrzanego nie łączą rodzinne związki z premierem Indii Narendrą Modim; zbieżność nazwisk jest przypadkowa.

Związane z