Temat: Włochy

Dom - Ze swiata - Temat: Włochy

02.08.2019-127 widoki -Ze swiata

Gdy parkomat nie przyjmuje kart, można nie płacić za parking  Ze świata

  • Fartuszek, chustka na szyi, taca. Restauracja "zatrudniła" roboty
  • Domy za 1 euro. Włoskie miejscowości uruchomiły sprzedaż
  • Nawet 780 € dochodu obywatelskiego. Wnioski złożyło ponad 800 tysięcy osób
  • Urząd gminy wystawiony w sprzedaż. "Zostaliśmy pozostawieni tylko sobie"
  • Nowy termin powtykania opłaty za wjazd do odwiedzenia miasta. "Lepiej dać większą ilość czasu"

We Włoszech można nie płacić zbyt parkowanie na ulicy i nie będzie się zbytnio to ukaranym mandatem, jeśli parkomat nie jawi się być wyposażony po urządzenie do przyjmowania płatności kartami. Tak wynika spośród przepisów, które weszły przy życie 1 lipca – twierdzą eksperci prawni.

Obowiązek wyposażenia parkomatów przy urządzenia do kart bankomatowych i kredytowych nałożyła 1 z ustaw towarzyszących budżetowi na ten rok. Tego typu polecenie wydano wszystkim gminom w kraju.

System gospodarczy Włoch w ruinie, bazy toną w długach. A premier odpiera zarzuty

Bez zapłaty

Jeśli kierujący nie może zapłacić kartą, może czuć się upoważniony do tego, by zaparkować auto gratis nie narażając się na ryzyko, że znajdzie za szybą mandat - podkreślają eksperci, cytowani przez agencję ADNKronos.

Wyjaśniają, że w razie sporu za zakupach grupowych tle, według obecnych przepisów to władze ponoszą winę za to, że nie zastosowały się do wymogu.

Od tej reguły jest 1 wyjątek, który prawnicy znaleźli interpretując wszystkie związane z tym postanowieniem rozporządzenia.

Nowe przepisy

Aby zdołać karać za bezpłatne parkowanie lokalne władze musiałyby udowodnić, że nie wywiązały się z obowiązku instalowania terminali do kart z powodu „braku obiektywnych możliwości technicznych”.

Nowe przepisy uszczęśliwiły setki Włochów, bo wiele parkomatów nadal nie wyposażono po takie udogodnienie - uwypuklają media. Trwa ożywiona debata, jak długo to fuks potrwa.

Związane z