Temat: Duża Brytania

Dom - Ze swiata - Temat: Duża Brytania

01.07.2019-917 widoki -Ze swiata

Brexit stwarza strategiczne ryzyko na rzecz Irlandii  Ze świata

  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Młodych polaków na Wyspach. Wszystko, jakie możliwości musisz wiedzieć
  • Żyją wiele kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi o całe nasze życie"
  • "Absolutnie katastrofalne". Gigant ostrzega poprzednio skutkami braku porozumienia

Perspektywa Brexitu - opuszczenia Ue przez Wielką Brytanię - jest poważnym niebezpieczeństwem strategicznym dla Irlandii a mianowicie ocenił w poniedziałek w Londynie premier Irlandii Enda Kenny przed spotkaniem wraz z brytyjskim premierem Davidem Cameronem.

Irlandia poprze działanie Camerona o zreformowanie UE, jeśli tylko będą to warunki realistyczne - dodał Kenny. Cameron, który obiecał dokonać przeglądu więzów łączących Wielką Brytanię z Unią jeszcze przed mającym się odbyć do oporu 2017 r. referendum co do dalszego członkostwa jego kraju w UE, ma przedstawić swoje wymagania we wtorek w ewidencji do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Zmierzch znosi sankcje, an Iran je nakłada. Na NA JUKATAN

Jaki kierunek?

Dziennik "Times" pisze przy poniedziałek, że Cameron opowiada się za głosowaniem po sprawie Brexitu w czerwcu, o ile rozmowy na grudniowym szczycie wypadną porządnie. Według gazety do nieodkładania referendum na później, wraz z uwagi na możliwy latem kolejny kryzys migracyjny, Camerona przekonali inni przywódcy unijni.

Główne kierunki reform są już znane, rozchodzi zwłaszcza o jednakowe traktowanie eurostrefy i pozostałych krajów unijnych, przebudowę europejskich zasad i przepisów mających na celu poprawę konkurencyjności i zamrożenie na cztery lata niektórych świadczeń socjalnych dla imigrantów z krajów członkowskich.

Podczas wspólnej konferencji z Kennym Cameron mówił, że jego renegocjacje spośród UE będą dotyczyć giętkości ze strony Brukseli przy traktowaniu potrzeb krajów eurostrefy i pozostałych. - Jeżeli będzie to dostatecznie plastyczne, zostaniemy. Jeśli nie zostanie dość elastyczne, będziemy musieli zadać sobie poważne pytanie, czy jest to organizacja dla ludzi - zaznaczył.

Poważne ryzyko

- Irlandia zważa perspektywę wyjścia Zjednoczonego Państwa z UE za poważne ryzyko strategiczne - rzekł Kenny na konferencji biznesowej w Londynie.

Zwrócił przy tym uwagę, że "jest mnóstwo dobrej woli do wsparcia stanowiska Brytanii w UE". - Powszechnie rzecz biorąc, tam w którym miejscu Zjednoczone Królestwo stara się o rozsądne i osiągalne poprawki, będziemy je z sympatią wspierać - dodał.

Cameron, który twierdzi, że niczego nie usuwa, jeśli nie uda mu się przeprowadzić pożądanych odmian, zaostrzył w ostatnich tygodniach swoje stanowisko wobec eurosceptyków, podkreślając korzyści z członkostwa w zreformowanej Unii.

Większość sondaży wskazuje, hdy Brytyjczycy są za pozostaniem w UE, ale cyfra zwolenników wyjścia z Unii zaczyna rosnąć.

Związane z