Czarny jest świeżym niebieskim? Google eksperymentuje, użytkownicy się złoszczą

Dom - Ze swiata - Czarny jest świeżym niebieskim? Google eksperymentuje, użytkownicy się złoszczą

03.08.2019-916 widoki -Ze swiata

Google po czarnej stronie energii. Zmienia kolor w wyszukiwarce  Ze świata

Google przykłada dużą wagę do kolorów. I teraz postanowił odświeżyć kolor czcionki odnośników w wynikach wyszukiwania. Obok części użytkowników Google'an owe wyświetlają się na czarno, a nie niebiesko, jakim sposobem do tej pory. To nie spodobało się wielu z wymienionych.

Czy czarny wydaje się nowym niebieskim? "Nie jesteśmy tego pewni" - rzecznik Google odpowiada zdenerwowanym użytkownikom, którym nie podobają oryginalne eksperymenty przeprowadzane przez najpopularniejszą wyszukiwarkę na ziemi.

Jak zauważyła część internautów, rezultaty wyszukiwane poprzez Google pokazują się nie na niebiesko, a czarno. Zdecydowanej mnogości ta zmiana nie przypadła do gustu. Dla dużej liczby osób linki nie są już tak czytelne i funkcjonalne, jak wcześniej.

Google po czarnej stronie www mocy

Google saw fast blue links and they\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ve painted them all black,

No colours any more, they want them to turn black! pic. twitter. com/NItnW8NF05

— Mark Summerfield (@patentology) 9 maja 2016

Google chciał zarabiać na smart domach. Wydał miliardy jak i również traci cierpliwość

Google w tej chwili wcześniej eksperymentowało z odcieniami. Kilka lat temu designerzy firmy nie mogli zadecydować, który spośród niemal pięćdziesięciu odcieni niebieskiego jest najdogodniejszy. Testowali więc reakcje na różne odcienie kolorów dzięki użytkownikach. I wybrali definitywnie ten preferowany przez użytkowników.

Jednak zwracanie uwagi w tego typu detale odrzucić spodobało się nie tylko użytkownikom. W 2009 roku kalendarzowego główny designer Google'an opuścił firmę, stwierdzając, że istnieją bardziej ekscytujące wyzwania niż deliberowania nad kolorami.

Jak podaje "The Telegraph", na kolorowej rewolucji się nie skończy. Zmiana dzierży również objąć wygląd wyświetlanych linków.

I really feel like I\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'m frenemies with #Google. Black links instead of blue in the search results? No. Just No. Bad Google. Bad Google.

— Denise Foster (@denisemfoster) 8 maja 2016

Związane z