Temat: Gospodarka

Dom - Z kraju - Temat: Gospodarka

14.06.2019-855 widoki -Z kraju

15 grudnia będzie wiadomo, jak wiele dodatkowo zarobią pracownicy ZUS

  • Projekt budżetu na 2019 rok kalendarzowy do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komitet Europejska przedstawi propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz oferty. Potem długa przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola kupuje znaną obwód kawiarni

Ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS, będzie wiadomo15 grudnia - zapowiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Wtedy związkowcy dostaną dane o możliwościach suplementarnych wypłat za wprowadzenie obniżonego wieku emerytalnego i uporządkowanie kont płatników składek.

Zgodnie z porozumieniem, zawartym po sporze zbiorowym, dodatkowe środki mają trafić do pracowników w grudniu. Nieograniczone środki z funduszu wynagrodzeń zostaną przeznaczone na gratyfikacyj uzgodnione ze związkami. Na razie nie wiadomo, na którą pulę pieniędzy pracownicy będą mogli liczyć - obstaje szacowanie finansowych możliwości Zakładu.

Gorąco wokół zniesienia limitu składek. Morawiecki chce dać więcej czasu

Wypłaty

- Na pewno na początku grudnia, według wypłatach za listopad ogółem z godzinami nadliczbowymi, wyliczenia możliwości finansowych Zakładu będą na tyle zaawansowane, iż będziemy mogli już od razu podejmować decyzje co do nagród za te operacje - wyjaśniła Uścińska.

- Podziękować trzeba przede wszystkim ludziom, którzy pomimo padających z różnych stron sugestii, że ZUS nie podoła wyzwaniom, pokazali własny profesjonalizm i zaangażowanie, udowadniając, że Zakład jest instytucją godną najwyższego zaufania społecznego - powiedziała.

Podwyżki

Prezes ZUS przypomniała, że pracownicy Zakładu, w porównaniu do stażu, dostali 1 tys. bądź 1, 5 tys. złotych z okazji Dnia Pracownika ZUS. Wcześniej przeprowadzone są dwie podwyżki - 1 z wyrównaniem od stycznia i druga od sierpnia.

- Krótko mówiąc było to średnio 350 zł. Dodajmy do tego podwyżkę 150 zł w przeszłym roku; razem więc w roku 2016 i 2017 wynagrodzenia w ZUS wzrosły średnio o 500 zł - powiedziała. Zaznaczyła, że fundusz płac ustalony tegorocznymi podwyżkami jest zagwarantowany w ustawie budżetowej na 2018 r.

Związane z