Temat: Gospodarka wg PiS

Dom - Z kraju - Temat: Gospodarka wg PiS

14.06.2019-97 widoki -Z kraju

500 plus. Wy pytacie, nasza firma odpowiadamy

  • 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na poboczne miliardy
  • Osiem zmian przy programie 500 plus

Co z bliźniakami, bądź program obejmuje dzieci rodziców samotnie wychowujących potomstwo? To tylko niektóre z testowań, które pojawiają się na kilka tygodni przed startem programu Rodzina 500 dodatkowo. Na wszystkie z nich odpowiedzi udzielił dziennikarz TVN24 BiS Paweł Blajer.

Do redakcji Kontakt dwudziestu czterech napływa mnóstwo pytań po sprawie programu Rodzina 500 plus. Pytacie o to, jakie trzeba spełnić warunki, by otrzymać wsparcie spośród państwowej kasy, przedstawiacie także sytuacje, w jakich się znajdujecie.

Z 500 zł dzięki dziecko kupisz większe apartament. Jest zielone światło

Jakie wątpliwości?

Nie liczą się zaliczki na podatek dochodowy, które płaci się co miesiąc. Liczy się to, co będzie w PIT-36 lub PIT-36L. Dochód, który będzie widniał w rozliczeniu podatkowym należy podzielić za pośrednictwem 12, a następnie przez członków rodziny. Jeżeli będzie mniej niż 800 złotych netto, będzie można korzystać ze świadczenia na pierwsze dziecko.

W sytuacji pierwszego roku obowiązywania tego programu przyjęto dochody z 2014 roku. Wszystko zatem żeby nie było jakichkolwiek wątpliwości jakie dochody należy brać do weryfikacji obok wnioskach o świadczenia zbyt pierwsze dziecko. Może przydarzyć się jednak tak, hdy w 2014 roku jakiś człowiek miał wysokie dochody, jednakże w międzyczasie stracił fuchę. Wówczas pozostaje możliwość wykazania dochodu za 2014 roku odejmując od tego przychód utracony.

Związane z