Working Tax Credit Entitlement 2020

17 lutego 2021

Co to jest Working Tax Credit i jak działa? WTC to świadczenie uzależnione od dochodów, stosowane w celu zwiększenia tygodniowych zarobków osób pracujących o niskich dochodach.

ZMIANY WTC : Rząd włącza Working Tax Credit do jego ostatecznego zastąpienia o nazwie Universal Credit.

Skorzystaj z tego przewodnika pomocniczego, aby dowiedzieć się, czy przysługuje Ci prawo do WTC. Istnieją dodatkowe informacje dla osób, które już kwalifikują się do uzyskania ulg podatkowych dla osób pracujących.

Kwalifikowalność Working Tax Credit 2020 zależy przede wszystkim od tego, czy:

 • Jesteś w wieku od 16 do 24 lat i masz dziecko lub kwalifikujesz się do niepełnosprawności.
 • Masz co najmniej 25 lat z dziećmi lub bez.Musisz pracować minimalną liczbę godzin w tygodniu i otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę. Twój dochód musi być poniżej progu kredytu podatkowego dla osób pracujących w 2020 r., Aby otrzymać świadczenie.

  Poniższa tabela ulg podatkowych przedstawia podstawową kwotę uprawnienia Working Tax Credit 2020. W niektórych przypadkach oznacza to, że testowane świadczenie może być warte do 3.040 rocznie . Wysokość dodatku Working Tax Credit będzie zależeć od Twojej sytuacji i Twojego dochodu.

  Osoby bez dzieci mogą nadal ubiegać się o Working Tax Credit. Możesz również kwalifikować się, jeśli jesteś na urlopie lub jesteś gotowy do podjęcia nowej pracy.

  Uwaga : Kalkulator Working Tax Credit obliczy, ile możesz otrzymać WTC. Jednak Universal Credit zastępuje ulgi podatkowe, więc nie możesz ubiegać się o oba jednocześnie.

  Tabela uprawnień do podatku dochodowego

  Dodatkowe kwoty, które można uzyskać oprócz kwoty podstawowej, są lepiej znane jako „ elementy . Obecnie podstawowa kwota może przynieść Ci 3040 rocznie.

  Działające elementy ulgi podatkowej Uprawnienie do ulgi podatkowej WTC do 2045 rocznieWTC do 2045 rocznieWTC do 825 rocznieWTC do 3220 rocznieWTC do 1390 rocznie (zwykle oprócz renty inwalidzkiej)WTC do 122,50 GBP (1 dziecko) lub 210 GBP (2 lub więcej dzieci) tygodniowo
  Jeśli jesteście w parze i składacie podanie razem Jeśli jesteś samotnym rodzicem Jeśli pracujesz co najmniej 30 godzin w tygodniu Jeśli jesteś niepełnosprawny Jeśli masz poważną niepełnosprawność Jeśli płacisz za zatwierdzoną opiekę nad dzieckiem
  Pieniądze z Working Tax Credit trafiają bezpośrednio do Twojego banku lub konta kasy oszczędnościowo-mieszkaniowej. Data wypłaty świadczeń jest różna, ale WTC odbywa się co tydzień lub co 4 tygodnie.

  Pary muszą wybrać tylko jedno konto, aby otrzymywać płatności. Z reguły płatności rozpoczynają się od daty złożenia wniosku do końca roku podatkowego (5 kwietnia).

  Ulga podatkowa dla osób pracujących, jeśli zmienią się Twoje okolicznościUlgi podatkowe często rosną i maleją, gdy zmieniają się warunki pracy lub życie rodzinne. Typowe przykłady obejmują rozpoczęcie nowej pracy, zwolnienie z pracy lub śmierć partnera.

  Uwaga : zmiany wpływające na ulgi podatkowe należy zgłaszać do Tax Credit Office.

  Kryteria kwalifikowalności ulg podatkowych dla osób pracujących

  Kwalifikowalność do WTC zależy głównie od Twojego wieku i liczby godzin płatnej pracy wykonanej w ciągu tygodnia. Dochód i sytuacja w gospodarstwie domowym również mogą wpływać na wysokość otrzymywanych świadczeń. Kwestionariusz Working Tax Credits pomoże Ci sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

  Kwalifikowalność wieku do WTCMusisz mieć co najmniej 16 lat, aby kwalifikować się do ulg podatkowych dla osób pracujących. Jeśli nie masz dzieci (lub jesteś niepełnosprawny), musisz mieć co najmniej 25 lat, aby się zakwalifikować.

  Minimalne godziny pracy z ulgą podatkową

  Tabela Working Tax Credit pokazuje, ile godzin tygodniowo potrzebujesz, aby się zakwalifikować.

  Twój wiek i okoliczności Ile godzin pracy kwalifikuje Minimum 30 godzinMinimum 16 godzinMinimum 16 godzinMinimum 16 godzinZ reguły minimum 24 godziny między wami (co najmniej 16 godzin pracy)
  Wiek od 25 do 59 lat Wiek 60 lat lub więcej Wyłączone Wolny z jednym lub kilkoma dziećmi Para z jednym lub kilkoma dziećmi
  Uwaga : dziecko to osoba poniżej 16 roku życia (poniżej 20 lat, jeśli uczestniczy w zatwierdzonej edukacji lub szkoleniu). Możesz również skorzystać z kalkulatora ulg podatkowych online, aby sprawdzić, czy przepracujesz odpowiednią liczbę godzin.

  Wyjątki WTC dla par (z dziećmi)Pary z co najmniej jednym dzieckiem mogą ubiegać się o odszkodowanie, jeśli łącznie pracujecie mniej niż 24 godziny w tygodniu. Oznacza to, że zachodzi jedna z następujących sytuacji:

  • Pracujesz minimum 16 godzin tygodniowo i jesteś niepełnosprawny (lub masz 60 lat lub więcej).
  • Pracujesz minimum 16 godzin tygodniowo, a Twój współmałżonek lub partner:
   • Niepełnosprawni (pobierający świadczenia z tytułu niepełnosprawności lub złego stanu zdrowia).
   • Odbywa karę więzienia lub przebywa w szpitalu.Kwalifikuje się do zasiłku dla opiekunów. Working Tax Credit Warunki pracy do ubiegania sięAby zaliczać się do pracy, praktyki związane z kwalifikacjami mogą być wykonywane:

    • Dla kogoś innego (np. Pracodawcy) jako pracownika lub pracownika.
    • Jako osoba samozatrudniona dla siebie.Jako połączenie tych dwóch warunków pracy. Osoby samozatrudnione

     W niektórych przypadkach możesz nie kwalifikować się do ulgi podatkowej dla osób pracujących na własny rachunek. Ogólnie rzecz biorąc, Twoja praca na własny rachunek musi mieć na celu generowanie zysków, aby kwalifikować się do WTC. Działalność musi być komercyjna, zorganizowana i regularna.

     Dlatego osoby samozatrudnione mogą nie kwalifikować się do ulgi podatkowej dla osób pracujących, chyba że:

     • Pracuj regularnie i zarabiaj lub miej jasne plany określające, jak osiągnąć zysk.
     • Prowadź odpowiednią dokumentację biznesową wraz z paragonami i fakturami.Przestrzegaj wszelkich obowiązujących przepisów dotyczących pracy (np. Ubezpieczenia, zezwolenia na prowadzenie działalności).Może się zdarzyć, że średni godzinowy zysk z samozatrudnienia będzie niższy niż krajowa płaca minimalna. W takim przypadku Biuro Kredytów Skarbowych może zażądać:

      • Twój biznesplan i wszelkie istotne dokumenty biznesowe.
      • Kilka szczegółów dotyczących codziennych procedur w Twojej firmie.Dowody na promocję biznesową, takie jak reklamy lub ulotki.Twój próg wynagrodzenia i wynagrodzeniaPraca, którą wykonujesz, musi trwać co najmniej 4 tygodnie (lub oczekiwany) i musi być płatna. Twoje wynagrodzenie (lub oczekiwane wynagrodzenie) może obejmować płatność w naturze. Tak więc produkty rolne dla robotnika rolnego kwalifikowałyby się (na przykład).

       Wyjątki od tej reguły : Praca zarobkowa nie obejmuje pieniędzy, jeśli jest opłacana:

       • W przypadku programu „Wynajem pokoju (jeśli jest niższy niż 7500 Ј lub 3750 w przypadku współwłaścicieli).
       • Za pracę wykonaną w więzieniu.Jako stypendium na naukę lub szkolenie.Jako nagroda sportowa.Working Tax Credit nie ma ustalonego limitu dochodu. Dzieje się tak, ponieważ zależy to od Twojej sytuacji rodzinnej (i Twojego partnera). Na przykład limit wynosi 18 000 dla pary bez dzieci.

        Jednak jest to 13 100 dla osoby samotnej bez dzieci. W obu przypadkach może być wyższa, jeśli masz dzieci, jedno z was jest niepełnosprawne lub płacisz za zatwierdzoną opiekę nad dzieckiem.

        Jak ubiegać się o ulgę podatkową dla osób pracujących

        Możesz poprosić o formularz wniosku o Working Tax Credit za pomocą narzędzia online lub kontaktując się z Biurem ds. Ulg Podatkowych. Formularz dociera zwykle w ciągu 2 tygodni. Poinformowanie US o zmianie sytuacji nie wymaga formularza roszczenia.

        Podczas rozmowy telefonicznej będziesz musiał przygotować określone dokumenty i informacje, w tym:

        • Twój numer ubezpieczenia społecznego (jeśli go posiadasz).
        • Dochód uzyskany za ostatni rok podatkowy.Szczegóły dotyczące wszelkich uprawnień do świadczeń, które otrzymujesz.Szczegóły wszelkich otrzymywanych płatności za opiekę nad dzieckiem.Możesz ubiegać się o odszkodowanie w dowolnej porze roku po rozpoczęciu nowej pracy. Zwykle możesz zacząć ubiegać się o świadczenia 7 dni przed rozpoczęciem, jeśli jesteś na zasiłku.

         Na przykład otrzymywanie dodatku Income Support lub Job Seeker’s Allowance (JSA). Użyj tego samego formularza, aby złożyć wniosek o ulgę podatkową na dzieci i pracę.

         Przetwarzanie nowego wniosku może zająć do 5 tygodni. Pamiętaj, że będziesz musiał odnawiać swoje roszczenie raz w roku, aby było ono aktywne. Powinieneś przechowywać dokumentację dotyczącą dochodów, rachunków i odcinków wypłat na poparcie swojego roszczenia.

         Powinieneś także zachować zasiłki, ulgi podatkowe, opiekę nad dziećmi i dokumentację dotyczącą wykształcenia dziecka. Zachowaj całą posiadaną dokumentację z ostatnich 3 lat.

         Working Tax Credit – pomoc i informacje

         Urlop z pracy i luki w zatrudnieniu

         Nadal możesz otrzymać dodatek Working Tax Credit za określone okresy, kiedy nie pracujesz. Na przykład, jeśli:

         • Weź urlop macierzyński.
         • Otrzymują zasiłek chorobowy.Miej okres pomiędzy pracą.Twoje uprawnienie może nadal przysługiwać przez pewien czas. Jeśli nie wrócisz do pracy po zakończeniu urlopu, musisz skontaktować się z Tax Credit Office.

          Twoja okoliczność Okres, w którym otrzymujesz ulgi podatkowe Przez 4 tygodniePrzez pierwsze 39 tygodni urlopuPrzez pierwsze 39 tygodni urlopuPrzez okres zwykłego urlopu ojcowskiegoDo odpowiednika 39 tygodnia urlopu Twojego partneraPrzez pierwsze 28 tygodniPrzez pierwsze 10 dniPrzez 4 tygodnie po zwolnieniu lub zwolnieniu na czas nieokreślony
          Tracisz lub odchodzisz z pracy Przebywasz na urlopie macierzyńskim Jesteś na urlopie adopcyjnym Jesteś na urlopie ojcowskim Przebywasz na dodatkowym urlopie ojcowskim Jesteś zwolniony z pracy (ustawowy zasiłek chorobowy) Jesteś na strajku Zostajesz zwolniony z pracy
          Zasady kwalifikacyjneZgodnie z zasadami kwalifikacji musisz mieć:

          • Wykonywałam płatną pracę.
          • Pracowałeś odpowiednią liczbę godzin przed wyjazdem na urlop lub wystąpiła przerwa.Otrzymałeś ustawowy zasiłek chorobowy lub równy zasiłek, jeśli byłeś na zwolnieniu chorobowym. Uwaga : nadal możesz się kwalifikować, jeśli byłeś samozatrudniony. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy otrzymywałbyś ustawowy zasiłek chorobowy lub równoważne świadczenie, gdybyś był zatrudniony.

           Równoważne świadczenia to zasiłek na zatrudnienie i wsparcie lub zasiłek na dochód (niezdolność do pracy). Możesz również dodać do tej listy kredyty na ubezpieczenie społeczne (niezdolność do pracy).

           Kryteria kwalifikowalności i uprawnienia do ulg podatkowych dla osób pracujących w Wielkiej Brytanii

           Ostatnia aktualizacja 2020