Das Problem. Napędy Volkswagena fałszujące pomiary spalin były produkowane w Polsce

Dom - Wiadomosci - Das Problem. Napędy Volkswagena fałszujące pomiary spalin były produkowane w Polsce

16.06.2019-292 widoki -Wiadomosci

Afera Volkswagena. Silniki produkowane w fabryce w Polkowicach

Okazuje się, że motory samochodów niespełniające norm ochrony środowiska Euro5 z oprogramowaniem fałszującym wyniki testów, robione były w Polsce, przy fabryce w Polkowicach.

A już we wrześniu do sądu trafi pozew zbiorowy przeciwko koncernowi Volkswagen, przygotowywany przez stowarzyszenie StopVW. pl. Przystąpiło do niego blisko 1, 5 tysiąca osób.

Śledztwo prowadzone w Niemczech i USA wykazało, że w manipulowanie pomiarami emisji zamieszanych wydaje się wielu menedżerów koncernu. Skandal z fałszowaniem pomiarów emisji spalin w samochodach Volkswagen był systematycznym pomysłem wprowadzania w błąd odbiorców i władz państwowych.

Tymczasem okazuje się, hdy silniki EA189, które emitują do 40 razy więcej szkodliwych tlenków azotu, niźli przewidują normy, w czasach 2011-2015 produkowano w zakładach Volkswagena w naszym kraju, w Polkowicach. Czy może to oznaczać, że polskie władze koncernu są zamieszane po aferę?

Silniki Volkswagena z oprogramowaniem fałszującym pomiary spalin

Profesor Dariusz Czajka, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Uprawnienia i Administracji, poproszony o komentarz do całej sprawy, nie wykluczył odpowiedzialności karnej zarządu firmy Volkswagen Nasz kraj.

- Prokuratura w bazie tych informacji, które ujawniono do tej okresy, może wszcząć postępowanie wyjaśniające. Jeśli w jego przebiegu jest, że doszło do odwiedzenia popełnienia przestępstwa, polegającego w świadomym oszustwie, zarządowi Volkswagena i poszczególnym pracownikom potrafią zostać postawione zarzuty spośród kodeksu karnego - tłumaczy.

Sprawę afery zbada Urząd Ochrony Konkurencji jak i również Konsumentów oraz Ministerstwo Środowiska, które powołało specjalny team. Natomiast polscy klienci ze stowarzyszenia StopVW. pl przygotowują przeciwko Volkswagenowi pozew ogólny, który zostanie złożony dzięki początku września br. Do odwiedzenia pozwu przystąpiło już prawie półtora tysiąca osób, posiadających samochody Audi, SEAT, Skoda oraz Volkswagen z wadliwymi silnikami. Swoje wóz można zweryfikować na stronie www Stopvw. pl.

Dieselgate

Tzw. afera Volkswagena wybuchała we wrześniu 2015 r., gdy amerykańska Agencja Ochrony Środowiska EPA ujawniła, że Volkswagen manipulował od 2009 r. pomiarami czystości spalin przy samochodach wprowadzanych na rynek USA. Wkrótce po tymże koncern oficjalnie przyznał, że nielegalne oprogramowanie było osiedlane w samochodach sprzedawanych na całym świecie, w tymże Polsce. Ocenia się, że w polsce problemem dotkniętych jest od 140 do odwiedzenia 170 tysięcy aut spośród rynku pierwotnego.

Koncern zapowiedział naprawy, jednak badania, przeprowadzone we Włoszech pokazywały, że tzw. naprawa powoduje w rzeczywistości zwiększenie emisji szkodliwych substancji o 25%. Po ujawnieniu tejże informacji w sprawę włączyła się Komisja Europejska, zapowiadając wsparcie dla konsumentów a także zdecydowane działania przeciwko oszukującemu koncernowi.

Tagi: Volkswagen samochody Dieselgate Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem wyobrażenie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z