Temat: Grecki dramat

Dom - Wiadomosci walutowe - Temat: Grecki dramat

30.07.2019-565 widoki -Wiadomosci walutowe

Frank najdroższy od stycznia, giełda na czerwono  Waluty

  • Grecja ponownie w tarapatach. Tusk apeluje o nadzwyczajne spotkanie
  • Grecja zbiera pochwały. Za postępy w realizacji reform
  • Strajk dziennikarzy. Nie chcą reformy emerytalnej
  • Plany reformy emerytalnej wyciągnęły ludzi na ulice
  • Cipras zapowiada, że Grecja nie odstąpi od reform

Coraz bardziej rzeczywiste wyjście Grecji ze strefy euro wzmaga niepewność dzięki rynkach. Wtorkowa sesja dostarczyła solidne osłabienie złotego wobec głównych walut. Czerwony zabarwienie dominował także na warszawskiej GPW i na parkietach na zachodzie Europy.

Ok. godz. 17. 45 euro kosztowało 4, 21 zł, dolar 3, 85 zł, a frank czterech, 06 zł.

- EUR/PLN wyraźnie wybił się powyżej poziomu 4, 20 i nie można wyeliminować, że w razie dalszego pogorszenia się nastrojów złotówka może osłabić się do odwiedzenia okolic 4, 25 a mianowicie ocenił analityk domu maklerskiego mBanku Kamil Maliszewski.

Frank najdroższy od stycznia

- Zdecydowanie większe wzrosty zobaczyliśmy dziś na USD/PLN, gdzie kurs dotarł do odwiedzenia okolic 3, 85, zyskując ok. 5 groszy a mianowicie wskazał Maliszewski.

USD/PLN

Ostatnia aktualizacja:

Frank szwajcarski znalazł się we wtorek się dzięki najwyższych poziomach od stycznia tego roku. - Po tym przypadku bardzo niełatwo wskazać dokładny poziom, do którego będą dążyły notowania, należy jednak przypuszczać, że skala osłabienia złotego wobec CHF, będzie nieznacznie silniejsza niźli wobec euro - zaznaczył Maliszewski.

Zdaniem Maliszewskiego środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej i konferencja prasowa po trwającym posiedzeniu Wskazówki, nie powinny przynieść zasadniczych informacji dla inwestorów. - Usłyszymy wiele zapewnień na temat stabilności systemu i gotowości ze strony NBP do odwiedzenia działania w razie wymagania, widać jednak, że jak póki co negatywne konsekwencje sprawy w Grecji, nie powodują większego niepokoju u członków Rady Polityki Pieniężnej jak i również nie należy oczekiwać interwencji w rynku złotego - ocenił analityk.

CHF/PLN

Ostatnia aktualizacja:

Według analityka domu maklerskiego Agencji bankowej Ochrony Środowiska Konrada Ryczki w trakcie wtorkowej sesji złoty tracił wobec obcych walut w ślad zbytnio spadkiem notowań głównej pary walutowej EUR/PLN.

- Umocnienie dolara wobec € oraz wzrost notowań USD/PLN o blisko 1, 2 proc. było efektem braku nowych rozwiązań ws. Grecji. Grecki premier, Cipras, nie zaakceptować przestawił oczekiwanych propozycji ugodowych po referendum. Wedle najnowszych informacji oferta ta posiada zostać złożona dopiero następnego dnia. Nastroje wokół Grecji były nieznacznie gorsze po tym jak EBC zdecydował się nie wzmagać wsparcia dla tamtejszych instytucji bankowych w postaci linii ELA oraz zaostrzył kryteria dla aktywów zabezpieczających - dodał Ryczko.

EUR/PLN

Ostatnia aktualizacja:

Giełdy pod kreską

Nerwowo stało się też na giełdzie. We wtorek WIG20 wyniósł dzięki zamknięciu 2218, 64 pkt, co oznacza spadek na temat 2, 35 proc. po stosunku do poniedziałku. To najniższy poziom od września 2013 roku. Indeks przy dół ciągnęły m. in. banki, które traciły także dlatego, że dziś PiS zaprezentował swój pomysł w ich opodatkowanie.

Na większości europejskich parkietów diagramy znalazły się pod kreską. CAC40 w Paryżu stracił 1, 91 proc, DAX we Frankfurcie 1, 44 proc, a FTSE po Londynie 1, 89 proc.

Czerwony kolor króluje również w Stanach Zjednoczonych. NASDAQ 100 jest w minusie 1, 42 proc., a S&P 500 traci 0, 92 proc.

WIG20 w 2015 R.

Ostatnia odświeżenie:

Związane z