Temat: Boeing 787 Dreamliner

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Boeing 787 Dreamliner

20.07.2019-950 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Dreamlinery znów z problemami. Wykryto pęknięcia w skrzydle  Informacje

  • Ria Novosti: sankcje nie zaakceptować szkodzą ani Boeingowi w Rosji, ani naszym bankom
  • Baterie w dreamlinerach pod spodem jeszcze większą kontrolą? Istnieją kolejne obawy
  • Dreamliner "Franek" wystartował w swój 1-wszy rejs
  • Szósty dreamliner dołączy do floty LOT-u
  • Przegląd prasy: Jest porozumienie LOT-u ws. rekompensaty za dreamlinery

Boeing poinformował przy piątek, że w skrzydłach około 40 dreamlinerów będących obecnie w produkcji odkryte zostały pęknięcia - oferuje Reuters.

Co zasadnicze, pęknięcia nie zostały znalezione w już eksploatowanych maszynach, więc nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Boeing zapewnił, że usterka nie zaakceptować opóźni też planów dostarczenia w tym roku zamówionych już przez linie aeronautyczne 110 dreamlinerów. O kilkanaście tygodni opóźnić może się jednak dostawa modelu 787-9, u którego też wystąpiły pęknięcia, a który chodzi właśnie loty testowe.

Opóźnienia za pośrednictwem problemy polskich dreamlinerów. Zamiana koła, testy

Wina wytwórcy?

Producentem skrzydeł jest koncern Mitsubishi Heavy Industries Ltd. Został on powiadomiony o problemie w lutym. Problemy ze skrzydłami pojawiły się w przypadku, gdy japońska spółka zmieniła proces ich produkowaniu.

Boeing podkreślił, iż jego klienci zostali obecnie powiadomieni o problemie. Jakim sposobem poinformowała firma, do rozsadzenia doszło na żebrach skrzydeł, biegnących równolegle do kadłuba samolotu. Wadliwe elementy mają zostać zastąpione przez nowe.

W wyniku zamieszania kurs akcji Boeinga spadł o blisko pół procenta do 128 dolarów.

Fatalna seria

Pęknięcia to ostatni z całej linii "problemów wieku dziecięcego" dreamlinerów od momentu wejścia do masowej produkcji w 2011 roku.

W ubiegłym roku samoloty miały zmartwienia z przegrzewaniem się akumulatorów. Spowodowało to uziemienie wielu maszyn na całym kuli ziemskiej, w tym w Polsce. Układ baterii musiał zostać przeprojektowany.

Związane z