Temat: Unia europejska walczy z kryzysem euro

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Unia europejska walczy z kryzysem euro

12.07.2019-24 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Coraz więcej polskich firm upada  Informacje

  • Eurogrupa naciska na Ateny
  • Portugalczyk nowatorskim szefem eurogrupy
  • Polska sporo dalej za Niemcami. Kolosalne różnice w sile europejskich gospodarek
  • EBC i KE: Polska nie jest zdecydowana do przyjęcia wspólnej waluty
  • Grecja znów straszy. "Nie będziemy w stanie zrealizować kolejnej płatności"

W ciągu ośmiu miesięcy owego roku upadłość ogłosiły 623 firmy, co jest równoznaczne z ustanowieniem wzrost o 23 proc. wobec analogicznego okresu zeszłego roku.

Z raportu przygotowanego przez firmę Euler Hermas powstaje, że w sierpniu ogłoszono o upadłość 76 naszych przedsiębiorstw wobec 56 po sierpniu 2011 r. Po ciągu ośmiu miesięcy tegoż roku upadłość ogłosiło 623 polskich przedsiębiorstw (wobec 507 w tym samym okresie 2011 roku).

Bezrobocie 13 proc., deficyt prawie 36 mld zł. Rząd zajmie się budżetem

"Rosnąca liczba upadłości pociąga ukończone nie tylko wyniki finansowe (zatory płatnicze i straty dostawców) ale również dramatycznie rosnącą liczbę jednostek tracących pracę. O jak dużo zapowiadane w miesiącach wakacyjnych zwolnienia grupowe objąć mają do końca roku przeszło 9 tys. osób, to liczba miejsc pracy, która zniknęła w wyniku upadłości firm tylko w lipcu i w sierpniu przekroczyła już 10 tys. " - napisali eksperci przedsiębiorstwa Euler-Hermas w komentarzu do odwiedzenia raportu.

Euler Hermes wówczas międzynarodowa grupa ubezpieczeniowo-finansowa. Podstawowe obszary jej działalności to ubezpieczenie należności, polubowna jak i również sądowa windykacja należności, weryfikacja kondycji finansowej podmiotów ekonomicznych, analizy branżowe, gwarancje aktuarialne.

Związane z