Temat: Ukraina

Dom - Wiadomosci gospodarcze - Temat: Ukraina

21.08.2019-21 widoki -Wiadomosci gospodarcze

Grupa G7 wesprze Ukrainę. Wymóg: zgoda na reformy według projektu MFW  Informacje

  • Poroszenko: sytuacja z dostawami gazu ustabilizowana
  • Fala zarobkowej migracji do Polski może nadal wzrosnąć. Bank centralny Ukrainy ostrzega
  • Polak będzie zarządzał ukraińską spółką
  • Odciski palców i fotografie cyfrowe. Zmiany na ukraińskich granicach
  • Są młodzi i płacą gotówką. Ukraińcy chętnie kupują apartamentu mieszkalnego nad Wisłą

Ministrowie finansów grupy G7 zadeklarowali w Waszyngtonie gotowość udzielenia "silnego wsparcia finansowego dla Ukrainy", jeśli Kijów zgodzi się na reformy postulowane przez MFW.

Ministrowie wskazali w opublikowanym przy oświadczeniu, że wsparcie wraz ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) będzie miało decydujące znaczenie dla uzyskania pomocy z Banku Światowego i innych międzynarodowych instytucji skarbowych i Unii Europejskiej i z porozumień dwustronnych.

Pilne reformy

Ukraina nie zaakceptować wierzy w szybką pomoc Międzynarodowego Funduszu Walutowego

Podkreślili jednak, że oferta wsparcia uzależniona jest od tego czy nowy rząd Ukrainy zgodzi się realizować reformy gospodarcze, których domaga się MFW.

"Jesteśmy zjednoczeni w naszym zaangażowaniu dla dostarczenia silnego wsparcia finansowego dla Ukrainy. Powstanie nowego rządu na Ukrainie tworzy unikalną okazję realizacji pilnie potrzebnych reform rynkowych" a mianowicie głosi opublikowany komunikat.

MFW na czele

Zdaniem ministrów finansów grupy G7, MFW powinien odgrywać czołową funkcje w pomocy dla Ukrainy zarówno w dziedzinie konsultingu jak i również finansowaniu najpilniejszych konieczności gospodarczych oraz zwalczaniu korupcji.

Grupa G7 jednoczy najbardziej uprzemysłowione państwa globu: USA, Kanadę, Francję, Rfn, Włochy, Japonię i Dużą Brytanię.

W niedziele wieczorem Biały Dom oficjalnie poinformował w imieniu G7 o zawieszeniu przygotowań do czerwcowego szczytu G8 przy Soczi na skutek pogwałcenia poprzez Rosję suwerenności Ukrainy.

Związane z