Uwaga, ci, którzy nie znoszą opłat bankowych: oto, jak uzyskać zwrot pieniędzy i uniknąć kolejnej opłaty za debet

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 15 października 2019 /
  • 6 min czytania

Dzięki uprzejmości Trim

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podjąć właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podjąć właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

To ostatnia rzecz, której potrzebujesz. Płacenie opłat za debet, gdy saldo konta bankowego spadnie poniżej zera w wyniku czegoś w rodzaju zapomnianej subskrypcji automatycznej płatności lub fizycznego czeku realizowanego kilka dni później niż oczekiwano.

Jednak jest to scenariusz, którego doświadczyło wielu z nas.

Haroon Mokhtarzada, współzałożyciel i dyrektor generalny Truebill, mówi, że firma fintech regularnie wysyła użytkownikom powiadomienia, że ​​zostali obciążeni opłatą za debet. W ciągu sześciu miesięcy Truebill widział od 20 do 25 procent z ponad pół miliona użytkowników, którzy zostali obciążeni opłatą za debet.

„To jest po prostu ciągła rzecz – mówi Mokhtarzada.

To też droga rzecz. Średnia opłata za debet w rachunku bieżącym wynosi 33,36 USD, zgodnie z najnowszym badaniem dotyczącym rachunku czekowego i bankomatów Bankrate. Rosnąca liczba startupów to dostrzega, że ​​płacisz zbyt dużo za zautomatyzowaną usługę, która przekazuje pieniądze, gdy ich nie masz – zwłaszcza gdy opłata jest wynikiem pokrycia niewielkiej płatności, na przykład napoju za 4 dolary.

„Bankom tym udaje się pobierać ogromne opłaty za debet za skuteczne nic nie robienie – mówi Thomas Smyth, założyciel i dyrektor generalny Trim, firmy, która automatyzuje prace związane z finansami osobistymi.

A teraz dobra wiadomość: istnieje wiele usług cyfrowych zaprojektowanych, aby pomóc Ci radzić sobie z opłatami za debet i innymi opłatami bankowymi. Niektóre usługi, takie jak Truebill i Trim, pomagają uzyskać zwrot opłaty za debet, oferując jednocześnie inne narzędzia oszczędnościowe. Inne, takie jak wspierany przez Marka Kubańskiego Dave, zapewniają tańszą alternatywę dla płacenia opłat za debet, gdy czasy są napięte.

Będziesz musiał udostępniać dane bankowe tym aplikacjom, więc przed zarejestrowaniem się zapoznaj się z warunkami i podejmij proste kroki, aby zmniejszyć związane z nimi ryzyko, które różni się w zależności od aplikacji.

Twój bank oferuje również funkcje pomagające uniknąć opłat za debet, w tym możliwość rezygnacji z ochrony debetu. Jednak poniższe usługi są zazwyczaj dostępne w wielu bankach i na telefonie za pośrednictwem aplikacji lub usługi wiadomości tekstowych.

1. Przytnij

Markowany jako asystent, który oszczędza pieniądze, przycinanie przeczesuje dane bankowe, aby odkryć obszary, w których może spełnić swoje obietnice. Obejmuje to zgłaszanie opłat za debet.

Jeśli przekroczysz swoje konto bankowe, Trim wyśle ​​Ci wiadomości o opłatach za debet, które w rezultacie płacisz. Następnie możesz poprosić Trim, aby wysłał do banku wiadomość e-mail z prośbą o uruchomienie procesu zwrotu pieniędzy w miejscu, w którym bank zadzwoni. Jak widzi Smyth, główną wartością jest przede wszystkim powiadomienie Cię o opłacie – w przeciwnym razie możesz przegapić opłatę.

To tylko jedna z kilku funkcji, które Trim oferuje, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Trim może również między innymi negocjować rachunki za kablówkę, anulować subskrypcje i zautomatyzować wpłaty na konto oszczędnościowe o wysokim zysku.

„Wszystko sprowadza się do oszczędzania ludziom pieniędzy i wykonywania pracy za nich, aby uzyskać oszczędności, a nie mówienia im, co mają robić – mówi Smyth.

Koszt: bezpłatnie za podstawową usługę. 10 USD miesięcznie za usługę premium. W przypadku funkcji negocjowania rachunków Trim pobierze 33 procent tego, co zaoszczędzi.

Kto powinien korzystać z tej usługi: Przekładający, którzy wolą automatyzować prace domowe.

2. Truebill

Truebill to kolejna opcja wśród tych, którzy chcą anulować opłaty za debet i zaoszczędzić pieniądze w inny sposób.

Podobnie jak Trim, Truebill wysyła alerty do użytkowników, gdy otrzymują opłaty za debet. Zamiast wysyłać e-mail, Trim może wysłać list do Twojej instytucji finansowej z prośbą o zwrot pieniędzy. (Nie może zadzwonić do banku w twoim imieniu, ponieważ muszą porozmawiać z posiadaczem konta). Chociaż ogólnie rzecz biorąc, Mokhtarzada szacuje, że podejście to działa przez około 60 procent czasu – wynik zależy od czynników np. jak długo masz konto i ile razy prosiłeś o zwrot pieniędzy.

Truebill może również między innymi anulować niechciane subskrypcje i zautomatyzować przelewy oszczędnościowe.

Koszt: Truebill można pobrać bezpłatnie. Plan premium zaczyna się od 3 USD miesięcznie. Negocjacja rachunku będzie kosztować 40 procent kwoty zaoszczędzonej przez Truebill.

Kto powinien używać tej aplikacji: każdy, kto szuka sposobów oszczędzania bez wykonywania pracy.

3. Platforma żniwna

Harvest Platform chce wyeliminować nieściągalne długi i liczy na odzyskanie opłat za debet w swoim celu.

W zamian za udostępnienie danych bankowych, bot startupu wykryje opłaty bankowe, które jego algorytmy uważają za podlegające negocjacji. Następnie Harvest będzie działać w Twoim imieniu, aby walczyć z opłatami za debet, opłatami z bankomatów, niewystarczającymi opłatami i nie tylko. Harvest twierdzi, że wśród swoich użytkowników 95 procent zostało obciążonych jakimś rodzajem opłaty – często ku ich zaskoczeniu.

Opłaty za debet są spowodowane różnymi przyczynami, w tym nieoczekiwanymi rachunkami, takimi jak konieczność naprawy samochodu lub nieprzewidziane wydatki medyczne. „To coś, co może się przydarzyć każdemu – mówi Angelo Alessio, wiceprezes ds. Optymalizacji w firmie Harvest.

Chociaż możesz zadzwonić do banku z prośbą o ułaskawienie, startup ma nadzieję, że uczyni to dla Ciebie bardziej bezproblemowym. Ogólnie rzecz biorąc, firma Harvest potrzebuje od dwóch do pięciu dni roboczych na negocjacje w Twoim imieniu.

Harvest oferuje również narzędzia do zarządzania długiem.

Koszt: Oferuje bezpłatną podstawową usługę. Kiedy Harvest otrzyma zwrot opłaty, nastąpi redukcja o 25 procent.

Kto powinien skorzystać z tej usługi: Osoby, które potrzebują pomocy w zarządzaniu długiem (w tym opłat bankowych).

4. Dave

Mark Cuban Dave to firma fintech popularna wśród młodych dorosłych, która omija opłaty za debet za pomocą czegoś, co kosztuje mniej: zamiast płacić odsetki, zapłacisz 1 dolara miesięcznie i opcjonalny napiwek, aby otrzymać niewielką zaliczkę gotówkową przed następną wypłatą. Dave ostrzega Cię również, jeśli uważa, że ​​grozi Ci opłata za debet, a także łączy Cię z dodatkowymi kosztami, aby zarobić więcej pieniędzy.

Możesz także założyć konto bankowe Dave, które nie będzie pobierać opłat za debet. Otwierając konto, Dave zaparkuje Twoje pieniądze w swoim banku partnerskim, Evolve Bank & Trust. Podobnie jak aplikacja pozabankowa, Dave Banking będzie wypłacać niewielkie zaliczki gotówkowe.

Koszt: 1 dolar miesięcznie plus opcjonalne napiwki dla pozabankowej aplikacji Dave.

Dla kogo: Ci, którzy żyją od wypłaty do wypłaty i mogą szukać sposobu na wypełnienie luk w przepływach pieniężnych.

5. Cyfra

Nawet jeśli słyszałeś już o Digit jako usłudze pomagającej oszczędzać, być może nie słyszałeś o jej najnowszej funkcji – natychmiastowej ochronie przed debetem, która pomoże Ci uniknąć opłaty za debet.

Ta funkcja pozwala uniknąć opłat za debet, przenosząc pieniądze na konto czekowe, jeśli saldo kiedykolwiek spadnie poniżej określonej z góry kwoty. Przelewy z Twoich oszczędności mogą nastąpić natychmiast lub w ciągu jednego dnia roboczego, w zależności od operatora banku.

Digit twierdzi że od czasu uruchomienia tej funkcji w sierpniu mniej więcej połowa osób (45%) otrzymuje przelew zapobiegający debetowi w ciągu pierwszych dwóch miesięcy korzystania z Digit.

Opiera się na podstawowym przypadku użycia aplikacji. Rejestrując się w Digit, połączysz swoje konto czekowe. Następnie usługa co kilka dni automatycznie przenosi to, na co Cię stać, na oszczędności. Otrzymasz również dostęp do narzędzi, które pomogą Ci spłacić zadłużenie na karcie kredytowej i ustalić cele oszczędnościowe.

Koszt: bezpłatnie przez 30 dni, a następnie 5 USD miesięcznie

Dla kogo: Osoby, które identyfikują się jako wydający, a nie oszczędzający, i potrzebują pomocnej dłoni, aby uniknąć nadmiernego obciążenia połączonego konta czekowego w procesie oszczędzania.

6. Twój bank (potencjalnie)

Oprócz możliwości rezygnacji z ochrony przed debetem, niewielka, ale rosnąca liczba banków ostrzega konsumentów online, gdy są oni narażeni na ryzyko, że wydadzą więcej, niż znajduje się na ich koncie bankowym. Te alerty sięgają głębiej niż stwierdzenie, że masz niski bilans; przewidują, jaki będzie twój bilans w nadchodzących dniach. Banki, w tym US Bank i Bank of America, powiadomią Cię, jeśli uznają, że Twoje wzorce wydatków mogą potencjalnie spowodować spadek salda poniżej 0 USD w nadchodzących dniach.

Możesz również założyć konto bankowe, które nie będzie pobierać opłat za debet, takie jak bieżące lub bezproblemowe konto KeyBank.

Niedawno nowsze konta bankowe również zmieniają zakres pokrycia kredytu w rachunku bieżącym. Na przykład banki Challenger Chime i Varo Money pozwalają niektórym swoim klientom za darmo debetować na koncie do określonej kwoty.

Koszt: te funkcje cyfrowe są bezpłatne. W zależności od banku możesz uiścić opłaty, aby otrzymać rachunek bieżący.

Dla kogo: Nadpłacający, którzy potrzebują wskazówek oraz osoby o zmiennych dochodach, które mogą potrzebować trochę swobody.

7. Inne opcje

Masz szeroki wachlarz możliwości zakwestionowania opłaty bankowej lub całkowitego uniknięcia takiej, która znacznie wykracza poza te usługi cyfrowe.

Jeśli jesteś seryjnym overdraferem, możesz rozważyć skorzystanie z usług takich jak Brigit lub Cleo, aby uzyskać niewielką zaliczkę, gdy potrzebujesz gotówki. Zamiast być zaskoczonym opłatą lub odsetkami, zapłacisz ustaloną opłatę abonamentową.

Jeśli obciąża Cię prowizje za debet z powodu sporadycznych błędów matematycznych, możesz zarejestrować się w celu otrzymywania alertów mobilnych z banku, aby dokładniej kontrolować saldo bankowe.

Jeśli została już naliczona opłata i nie chcesz rejestrować się w nowej aplikacji, spróbuj zadzwonić do swojego banku, aby poprosić o zwrot pieniędzy.

Koszt: cena zależy od produktu. Niektóre firmy pobierają niewielką opłatę abonamentową. Mobilne alerty salda są bezpłatne.

Dla kogo: Alerty są dla każdego, kto potrzebuje przypomnienia o swoim saldzie. Usługi, które umożliwiają dostęp do części wypłaty przed dniem wypłaty, mogą pomóc w nieoczekiwanej sytuacji kryzysowej.

Konkluzja

Życie od wypłaty do wypłaty to wszechobecny problem – żadna pojedyncza usługa nie może go rozwiązać. Ale jest więcej możliwości niż kiedykolwiek, aby pomóc wypełnić niewielkie luki w przepływie środków pieniężnych, które prowadzą do opłat za debet. Niektóre z nich pomogą Ci również uzyskać zwrot opłat za bankomat, wypłacić nieoprocentowane zaliczki gotówkowe i negocjować rachunki. Znajdź coś, co będzie dla Ciebie najlepsze i pomoże Ci przetrwać, gdy rachunki są należne, a dzień wypłaty jest jeszcze za kilka dni.