Masz startup? Możesz wyjechać w jeden z największych technologicznych festiwali w USA

Dom - Technologie - Masz startup? Możesz wyjechać w jeden z największych technologicznych festiwali w USA

29.07.2019-273 widoki -Technologie

Festiwal SXSW - wyjazd naszych startupów

Biznes, technologie i muzyka? Teksański festiwal SXSW co roku kalendarzowego udowadnia, że to świetne połączenie. To najstarsze jak i również najbardziej znane wydarzenie startupowo-muzyczno-filmowe. Wykonywana jest w mieście Austin. Podczas tego wydarzenia Instytut Adama Mickiewicza razem spośród Polską Agencją Inwestycji i Handlu organizują polskie stoisko, w którym będą mogły okazywać się startupy.

SXSW to jedyny festiwal, w którym można poznać przedstawicieli różnorodnych branż i taki, gdzie zdobywaniu cennych spotkań i rozmów towarzyszy muzyka popularnych artystów.

Na SXSW są gwiazdy branży technologicznej, filmu, telewizji i polityki. Można zobaczyć na energicznie inwestorów i wizjonerów spośród Doliny Krzemowej, a również takich osób jak Anthony Bourdain, reżyser J. J. Abrams, pierwsza dama Michelle Obama czy Adam Grant, psycholog i autor książki "Oryginalni: Jak nonkonformiści ulepszają świat".

W czerwcu będzie można posłuchać np. Petera Thiela, inwestora wraz z Doliny Krzemowej i jednego z twórców PayPala, bezspornej gwiazdy w startupowym kuli ziemskiej Gary’ego Vaynerchuka, Briana Behlendorfa, jednego z programistów serwera Apache. A oprócz wymienionych także reżysera Darrena Aronofsky’ego czy burmistrza Londynu Sadiqa Khana. W czasie festiwalu dzieje się naprawdę wiele – są panele internetowe, pokazy filmowe, wystawy oraz targi.

Zobacz też: Współtwórca PayPala żałuje, że nie wiedział przedtem jednej rzeczy o biznesie

Foto: GSPhotography / Shutterstock

SXSW w Teksasie - narada i festiwal muzyczny w jednym

SXSW po raz 1-wszy odbył się w 1987 r. Organizatorzy konferencji mówią, że organizują ją po to, by "pomóc kreatywnym ludziom w osiąganiu celów" i że jest ona doskonałą okazją do networkingu. Możemy im wierzyć na słowo, bo nikt nie wydaje się być faktycznie dobry w networkingu jak Amerykanie.

"Udowadniamy, hdy najbardziej nieoczekiwane odkrycia mają miejsce wtedy, gdy łączy się różne tematy jak i również ludzi z różnorodnych środowisk" – zachęcają.

Festiwal organizowany jest w dniach 9-18 marca. Startupowcy, którzy chcą wystawić się na towarzyszących mu targach SXSW Trade Show, powinni przesłać zgłoszenia do 12 grudnia 2017 r. Przyjmuje je Fundacja Startup Poland.

Startupy będą musiały osobiście zapłacić za przelot i zakwaterowanie, a koszt struktury pawilonu, wejściówki na SXSW dla jednego przedstawiciela (to 825 dol. ) jak i również najmu przestrzeni pokrywa IAM i PAIH.

Ważna informacja: konferencja SXSW jest objęta programem wsparcia eksportu dla branży IT/ICT, który prowadzi PARP. Startup Poland zachęca do tego, by zapytać na temat możliwość dofinansowania dodatkowych wydatków.

Kto ma okazję wystawić się na SXSW

Żeby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Następnie kapituła składająca się z pracownik Startup Poland, Instytut Adama Mickiewicza i Polska Agencja Inwestycji i Handlu wybierze tych, którzy pojadą do Austin.

Rekrutacja nie wydaje się być w żaden sposób zawężona, zgłaszać mogą się startupowcy działający w dowolnej dziedzinie czy branży. Kryteria, które jury weźmie pod uwagę przy wyborze wówczas m. in.: różnorodność wyrobów, gotowość do podbijania zagranicznych rynków oraz etap rozwoju.

Na SXSW wystawiały się do tego momentu m. in. takie polskie firmy technologiczne jak: Blast Lab, Cityglobe, Filmaster czy HiProMine.

Związane z