Temat: Internet

Dom - Tech - Temat: Internet

18.06.2019-165 widoki -Tech

Allegro na sprzedaż. Ile trzeba zapłacić?  Tech

  • Globalny ranking prędkości internetu. Polska zaliczyła awans, ale do podium mamy daleko
  • Koniec piractwa, lub cenzura w internecie? Emocje wokół propozycji reformy upoważnienia autorskiego
  • "Ojciec internetu" uprzedza: masz zdjęcia, na wskazane jest ci zależy, wydrukuj je
  • Koniec internetu jaki wiemy? Kontrowersyjna decyzja odnośnie neutralności sieci
  • Luka w zabezpieczeniach WiFi. Narażeni użytkownicy dzięki całym świecie

Południowoafrykański gigant z branży e-zakupów i mediów elektronicznych firma Naspers chce sprzedać swoje polskie spółki, w naszym także największy serwis aukcyjny w Europie Wschodniej, innymi słowy Allegro.

- Allegro to dojrzały biznes. Naspers chce sprzedać serwis całkowicie - stwierdza rozmówca firm Reuters, który prosu o anonimowość. Jego zdaniem południowoafrykański koncern woli skoncentrować się na szybciej rosnących rynkach takich jak w Brazylia, czy Chiny.

Co kilka sekund nowy prezent. Polacy chętnie kupują za pośrednictwem internet

Kto kupuje?

Agencja Reuters potwierdziło plan firmy Naspers również w drugim źródle. W jego opinii wśród potencjalnych nabywców Allegro może być Onet. pl, który jest kontrolowany za pośrednictwem Ringier Axel Springer bądź Wirtualna Polska. Zarówno Nespers oraz Allegro nie odniosło się do tych informacji.

Obecnie Allegro przechodzi proces restrukturyzacji, który dzierży poprawić podstawową działalność, to znaczy handel online. W ostatni wtorek firma sprzedała witryna bankowy Bankier. pl właścicielowi "Pulsu Biznesu" firmie Bonnier. Nie ujawniono kwoty naszej transakcji, nieoficjalnie mówiło się o 20 mln zł.

Rynkowi giganci

Allegro jest największym polskim serwisem z internetowymi aukcjami. Ma 12, 5 mln internautów miesięcznie. Firma jest wyceniana na 30 mld zł, czyli 8, 2 mld dolarów. Naspers kupił Allegro w 2007 roku zbyt 1, 44 mld dolarów. Model przejęty z Polski stosuje również w Czechach, Estonii, Węgrzech, Rosji, lub Ukrainie.

Naspers wydaje się być największą pod względem skali rynkowej firmą w Afryce. Prowadzi biznes w branży e-commerce w 12 krajach na całym świecie. Ma udziały m. in. po rosyjskim serwisie społecznościowym List mailowy. ru oraz chińskim serwisie Tencent.

Związane z