Chcesz znaleźć najlepszy american airways? "Wygooglaj" go. Gigant pragnie wykroić kawałek nowego tortu

Dom - Tech - Chcesz znaleźć najlepszy american airways? "Wygooglaj" go. Gigant pragnie wykroić kawałek nowego tortu

10.07.2019-61 widoki -Tech

Chcesz znaleźć najlepszy lot? «Wygooglaj» go  Tech

Narzędzie do wyszukiwania lotów Google Flights pomoże znaleźć najtańszą ofertę podróży. I zaproponuje ciekawy kierunek dzięki wakacyjny wyjazd - pisze CNN Money. Konkurencja już się boi nowego gracza.

Jeśli już wybrałeś/wybrałaś cel podróży a jej termin jest w skalę elastyczny, twoje szanse na znalezienie najniższej ceny wrosną. Google Flights przedstawi ci kalendarz z terminami najniższych stawek - pisze serwis. Ceny wyświetlane będą po dwóch kolorach - szarym i zielonym (najtaniej).

Jeśli klikniesz w sprecyzowany dzień, w którym potrzebujesz podróżować, Google wyświetli listę lotów w dzisiejszym dniu. Dodatkowo zostaną one pogrupowane ze aspektu na termin, w jakim możesz polecieć najtaniej.

Odległe terminy

Google wspomoże znaleźć ofiarodawców i wolontariuszy. Gigant udostępnia nowe opcje na terytorium polski

Jeżeli jesteś ciekawy, kiedy w ciągu r. polecisz za najniższą koszty między dwoma miastami, Google Flight może pokazać tobie wykres na cały rok - czytamy.

Dodatkowo, narzędzie zaproponuje też trend podróży. Wszystko za pośrednictwem interaktywnej mapy, która pokaże ceny różnych kierunków na całym świecie. Można także zawęzić wyszukiwania wpisując np. "loty do Europy, loty do Meksyku". Google zasugeruje najpopularniejsze miejsca podróży, bazując na historii wyszukiwań.

Koncern podkreśla, że spośród badań wynika, iż 54 proc. osób nie wie, gdzie chce jechać w chwili, gdy zabiera się do wakacyjnych planów. Sprzęt nie pokaże nam aczkolwiek, czy w najbliższym czasie ceny spadną. Jak pisze CNN Money, Microsoft Bing i Kayak oferują usługę przewidywania wartości biletów. Google zwraca aczkolwiek uwagę, że taka opcja nie jest szczególne pożyteczna.

- Choć niekiedy trudno się zdecydować, bo myślisz, że cena wciąż spadnie, to nasze doświadczenia pokazuje, iż najlepiej bilety rezerwować od razu - podkreśla Eric Zimmerman, wódz ds. produktu Google Flight.

W 2011 roku kalendarzowego Google kupił firmę ITA, które dostarcza informacje aeronautyczne dla takich stron netowych jak Expedia, Kayak, Hipmunk i Priceline. Firmy ów początkowo protestowały, obawiając się zaburzeni konkurencji na sektorze. Uspokoił ich jednak Departament Sprawiedliwości USA, który zobowiązał Google do przestrzegania wojny i promocji innych producentów.

Źródło: Google Yahoo Flights pokaże najniższą wartość lotu

Związane z