Temat: Kompania Węglowa przy tarapatach

Dom - Surowce - Temat: Kompania Węglowa przy tarapatach

13.07.2019-566 widoki -Surowce

Czterech prezesów Kompanii Węglowej odchodzi  Surowce

  • Ta lokata ma uratować 100 milionów miejsc pracy. "Projekt podwyższonego ryzyka"
  • Związki w Kompanii Węglowej mają własny plan porozumienia
  • Górnicy KW z brakiem "czternastek" i deputatów? Wydaje się projekt porozumienia
  • Największa górnicza spółka w Europie wyszukuje ratunku. Ale nie zbytnio cenę cięcia płac
  • Jak ratować polskie kopalnie? Gadki z górniczymi związkami pozostaną kontynuowane

Czterech przedstawicieli zarządu Kompanii Węglowej złożyło w poniedziałek rezygnacje dzięki ręce rady nadzorczej – poinformowała przewodnicząca rady Małgorzata Dec-Kruczkowska. W środę, najdalej w czwartek, ogłoszony zostanie konkurs na trzy posady.

Kompanią Węglową ciągle zarządza dwuosobowy obecnie zarząd, w którego skład wkraczają prezes Krzysztof Sędzikowski i wiceprezes ds. sprzedaży jak i również marketingu Michał Sobel.

Ogłoszenie w najbliższych dniach

Rezygnacje złożyli wiceprezes ds. pracy Piotr Rykala, wiceprezes ds. ekonomiki i zasobów Władysław

Restrukturyzacja kopalń może otworzyć drogę do odwiedzenia powiązania ich z energetyką

Kulczycki, wiceprezes ds. produkcji Janusz Chmielewski oraz wiceprezes ds. restrukturyzacji i progresu Tomasz Jakubowski.

- W najbliższych dniach, myślę, że to będzie środa, maksymalnie czwartek (…) ukaże się ogłoszenie ws. konkursu na trzy stanowiska: ds. finansów, ds. pracy i ds. produkcji. Rezygnujemy ze stanowiska wiceprezesa ds. metamorfozy. Skład zarządu będzie zmniejszony. Zarząd będzie prowadził w dalszym ciągu sprawy spółki w szczuplejszym, bardziej dynamicznym składzie - mówiła na konferencji prasowej w Katowicach Dec-Kruczkowska.

Wyraziła nadzieję, że zarząd będzie znów pracował w pełnym składzie w połowie lutego. - Liczymy na to, że (do konkursu) zgłoszą się osoby, które swoimi kompetencjami będą wpisywały się w podstawowe konieczności spółki i grupy kapitałowej, czyli przede wszystkim: restrukturyzacja rozumiana w sposób rozległy, czyli zarówno w terenie finansów, produkcji, sprzedaży, lub też działalności tzw. pozaoperacyjnej - dodała szefowa RN.

Zapewniła, ze rezygnacja ze stanowiska wiceprezesa ds. restrukturyzacji jest celowym wpływem. - Wiążę się wraz z tym, że takich kwalifikacji będziemy oczekiwać o wszelkich członków zarządu - wskazała Dec-Kruczkowska.

Związane z