Temat: Ropa naftowa

Dom - Surowce - Temat: Ropa naftowa

06.07.2019-948 widoki -Surowce

Cena ropy rośnie. Przez spekulacje z USA  Surowce

  • Ropa naftowa "bardzo szybko" zareagowała w zapowiedź USA. Kurs najwyżej od pół roku
  • Polska ogranicza import ropy z Rosji. Historyczne dane w sprawie dostaw
  • Amerykańscy producenci ropy z łupków zacierają dłonie po decyzji OPEC
  • Dobra informacja dla kierowców. Na stacjach trochę taniej
  • Droższa ropa i benzyna. Silny huragan "pozamykał" rafinerie

Ceny ropy naftowej w giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na spekulacje, że na skutek mniejszej ilości odwiertów wytwarzanie ropy w USA spadnie, a tym samym zmniejszy się jej nadpodaż w rynkach - wskazują agenci. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach w marzec, na giełdzie materiałów NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 51, 87 USD, po zwyżce o 66 centów.

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie materiałów ICE Futures Europe po Londynie zwyżkuje o 64 centy do 59, 92 USD za baryłkę. Apache Corp. zmniejsza o 70 proc. instalacje do zyskiwania ropy z łupków, natomiast Total SA, BP i Royal Dutch Shell ograniczają wydatki na wydobywanie ropy.

Ropa poniżej pięćdziesiąt dolarów. Zapasy nadal wylegają

Dlaczego?

- Na rynkach ropy być może być duży comeback, ponieważ firmy naftowe masowo obniżają wydatki na wydobycie ropy - ocenia Phil Flynn, starszy analityk rynkowy przy Price Futures Group przy Chicago.

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4, 87 mln baryłek do 417, 93 mln baryłek. To najwyższy pułap zapasów od sierpnia 1982 r., gdy rozpoczęto publikację danych na ten rzecz. Produkcja ropy w NA JUKATAN wynosi obecnie 9, 23 mln baryłek dziennie, najlepszej od 1983 r.

Jakie ceny?

W czwartek ropa na NYMEX zdrożała o 2, 37 USD do 51, 21 USD za baryłkę. Brent w Londynie zdrożała na temat 2, 39 USD do 57, 05 USD/b. Sprzeczność cen WTI i Brent wynosi obecnie 7, 16 USD. Ropa w USA zdrożała w niniejszym tygodniu o 2 centy.

Związane z