Kredyt akademicki za wcześniejszą naukę

Category: Będziesz Mógł
17 lutego 2021

Zdobywaj punkty za wiedzę zdobytą poza klasą

 • Dom
 • jestemObecny HawkZasoby dla studentówKredyt akademicki za wcześniejszą naukęCo to jest punkt akademicki za wcześniejszą naukę?

  W CBC uważamy, że wcześniejsza nauka to wiedza i umiejętności, które zdobywasz dzięki doświadczeniom zawodowym i życiowym. Takie rzeczy jak służba wojskowa, doświadczenie zawodowe oraz formalna i nieformalna edukacja mogą przynieść ci kredyt na studia.

  Rodzaje punktów akademickich za wcześniejszą naukęUczenie się przez doświadczenieKredyty na naukę eksperymentalną łączą wcześniejsze doświadczenia z teoriami, danymi i umiejętnościami w ramach określonej dyscypliny. Za ocenę wcześniejszego uczenia się przez doświadczenie w celu uzyskania zaliczenia odpowiada wydział. Każdy wydział, który oferuje punkty za wcześniejszą naukę opartą na doświadczeniu, ustanawia określone metody oceny.

  Wyzwanie kursuMożesz poprosić o wyzwanie kursu, jeśli utworzyłeś rekord transkrypcji w CBC i uważasz, że twoje poprzednie doświadczenie zapewniło ci kompetencje niezbędne do zaliczenia kursu. Wyzwanie kursu można ukończyć tylko w okresie, w którym kurs jest oferowany. Jeśli zapisałeś się na kurs, na który chcesz się zakwestionować, proces Wyzwania kursu musi zostać zakończony w ciągu pierwszego tygodnia kursu. Poszczególne wydziały określają, które z oferowanych kursów mogą zostać zakwestionowane.

  Rzeczy do rozważenia:

  • Student musi zdać egzamin sprawdzający z przedmiotu z wynikiem minimum 2,0.
  • Zaliczenia zostaną zapisane w transkrypcji z oceną dziesiętną.Na transkrypcji nie zostanie odnotowana ocena niższa niż 2,0 GPA.Kredyt wojskowy i doświadczenieCBC uznaje wiedzę zdobytą w wojsku, akceptując rekomendacje kredytowe zawarte w Przewodniku oceny doświadczeń edukacyjnych w siłach zbrojnych. Ponadto student może zdobywać punkty przyznawane przez instytucje wymienione w Krajowym przewodniku po programie ACE dotyczącym punktów edukacyjnych dla programu szkoleniowego oraz w Katalogu Krajowego Programu dotyczącego sponsorowanych instrukcji niekolegialnych, o ile kursy są na poziomie uczelni.

   Tylko te kursy faktycznie wymienione w tych katalogach, które zostały zatwierdzone na określony czas i które odpowiadają faktycznemu czasowi ukończenia kursu przez studenta, będą akceptowane jako zaliczenie na studia. Inne szkolenia pozaszkolne będą oceniane indywidualnie.

   Punkty zostaną ocenione tylko na podstawie oficjalnych transkrypcji wymaganych przez studenta z rejestru rekomendacji kredytowych American Council on Education od organizacji, która zapewniła szkolenie. Kredyty wojskowe będą oceniane tylko na podstawie oficjalnych dokumentów wojskowych. Oficjalne wojskowe transkrypcje muszą zostać dostarczone do końca drugiego kwartału studenta.

   Za kondycję fizyczną przyznane zostaną maksymalnie trzy punkty z wychowania fizycznego, a wszystkie inne punkty wojskowe są ograniczone do maksymalnie 15 punktów w ograniczonych przedmiotach do wyboru na stopień Associate in Arts and Sciences.

   Program egzaminacyjny na poziomie college’u (CLEP)Wynik 50 punktów z egzaminu przedmiotowego może być zaliczony za określony przedmiot i zaliczony. Przesyłaj raporty dotyczące wyników do biura dokumentacji uczniów w celu oceny.

   Test przedmiotowy DANTESWynik 500 może być zaliczony za określony kurs i zaliczenie. Przesyłaj raporty dotyczące wyników do biura dokumentacji uczniów w celu oceny.

   Kwalifikowalność i ograniczeniaKwalifikowalność zapisówMusisz być obecnie zarejestrowany w CBC i ustanowić rekord akademicki, zanim punkty zostaną przyznane. Oznacza to, że musisz najpierw zdobyć kredyty w CBC, zanim będziesz mógł otrzymać kredyty za wcześniejszą naukę.