SAT / ACT Prep Online – przewodniki i porady

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Co to jest program International Baccalaureate (IB)?

Prawdopodobnie słyszałeś o tej rzeczy zwanej IB lub International Baccalaureate. Być może słyszałeś, że to coś w rodzaju programu Advanced Placement lub AP.

Osobiście otrzymałem dyplom IB z Suncoast Community High School w Riviera Beach na Florydzie. Program znam od podszewki. W tym artykule przedstawię faktyczny przegląd IB, a także moje opinie .

2020 Zmiany IB z powodu COVID-19

Z powodu pandemii COVID-19 (koronawirusa) egzaminy IB na maj 2020 r. Zostały odwołane, a terminy zajęć zostały przedłużone dla zamkniętych szkół. Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat tego, co to oznacza dla dyplomów IB, zaliczeń kursów dla klas IB i nie tylko, dzięki naszemu artykułowi z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi IB COVID-19.

Co to jest międzynarodowy program maturalny?

Po pierwsze, czym jest IB? Program International Baccalaureate (IB) został opracowany w Szwajcarii w latach 60. Program miał być rygorystycznym, uznawanym na całym świecie dyplomem umożliwiającym wejście na uniwersytety który mogliby zdobyć studenci na całym świecie. Więcej o historii i filozofii programu IB możesz przeczytać na oficjalnej stronie IB.

Dyplom IB jest poświadczeniem wydawanym studentom przez IB i jest uznawany przez większość szkół wyższych i uniwersytetów (bardziej szczegółowo omówię to poniżej). Jednak nie wszyscy uczniowie, którzy zdobędą dyplom IB, faktycznie go otrzymają.

Aby zdobyć dyplom IB, musisz udać się do szkoły zaaprobowanej przez IB (zwanej Światową Szkołą IB) i spełnić wszystkie wymagania , w tym uczestnictwo w zajęciach z sześciu grup przedmiotowych, zdać odpowiednie egzaminy i spełnić trzy dodatkowe podstawowe wymagania.

Nie chcesz ubiegać się o dyplom? Niektóre szkoły pozwalają na wzięcie kilku klas IB bez pełnego programu IB Diploma , chociaż każda szkoła ma własne zasady. Na przykład moja szkoła nie zezwalała nikomu, kto nie był kandydatem do dyplomu, na zajęcia IB.

Dlatego tak ważne jest, aby poznać politykę szkoły, zanim zdecydujesz się na nią uczęszczać. Wyszukaj szkołę w swojej okolicy, korzystając z pełnej listy szkół IB w Stanach Zjednoczonych, a następnie wyślij e-mail do koordynatora IB tej szkoły z zapytaniem o ich politykę.

Gdzie można wziąć udział w zajęciach IB i uzyskać dyplom IB?

Możesz wziąć udział w zajęciach IB i uzyskać dyplom IB w wielu lokalnych szkołach.

Obecnie w samych Stanach Zjednoczonych są 942 szkoły IB Diploma Programme. W sumie 5 263 szkoły na całym świecie oferują programy IB. Obejmuje to program dyplomowy, a także program kariery i programy specjalnie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Możesz również wziąć udział w niektórych zajęciach IB online za pośrednictwem Pamoja Education jednak nie możesz otrzymać swojego IB Diploma online ponieważ Pamoja nie oferuje żadnych zajęć z grupy 4 (nauki).

Czy IB przyda się na studiach?

Czy można uzyskać zaliczenie z college’u za klasy IB lub dyplom IB?

Tak! Chociaż każda szkoła ma nieco inne kwalifikacje do zaliczania zajęć IB większość uczelni przyzna ci punkty za zajęcia IB HL z wynikiem 5 lub wyższym .

Niektóre uczelnie zrezygnują nawet z wymagań dotyczących kształcenia ogólnego w przypadku uczniów posiadających dyplom IB. Inne, takie jak University of Southern California (moja alma mater), przyznają ci roczny kredyt, jeśli masz dyplom IB.

Możesz sprawdzić indywidualne zasady kredytowe IB uczelni, wyszukując „Polityka kredytowa [nazwa szkoły] IB. Większość uniwersytetów ma specjalną stronę internetową, na której objaśnia swoją politykę kredytową IB.

Jaka jest różnica między IB a AP?

Podczas gdy egzaminy AP są zazwyczaj typu all lub w większości wielokrotnego wyboru, egzaminy IB są w większości pisemne i oparte na esejach. Zajęcia IB mają również szerszy światopogląd, co sprawia, że ​​czytasz mnóstwo zagranicznych książek, uczysz się obcej historii i uczysz się języka obcego.

Zajęcia AP koncentrują się bardziej na materiale testowym. Moim zdaniem IB to bardziej wszechstronna edukacja , ponieważ musisz przesłać pisemny komponent (zazwyczaj raport lub esej), który będzie liczył się do ostatecznego wyniku IB, oprócz przystąpienia do egzaminu na koniec kursu .

Na przykład w przypadku zajęć z przedmiotów ścisłych musisz wypełnić obszerne raporty laboratoryjne. Tymczasem w przypadku historii musisz sporządzić obszerny raport na określony temat, który jest zgodny z historią, o której się uczysz, i możesz wybrać temat, o którym piszesz. Dowiedziałem się o historii Europy, a mój raport koncentrował się szczególnie na alianckich jeńcach wojennych w Europie podczas II wojny światowej.

Pod względem popularności IB jest znacznie mniej popularny niż AP w Stanach Zjednoczonych . W 2019 roku do egzaminów AP przystąpiło 2,8 miliona uczniów, z czego około 2,7 miliona w USA. Z kolei tylko około 166465 uczniów przystąpiło do egzaminów IB w maju 2019 roku, z czego 88000 w Stanach Zjednoczonych.

IB jest również droższy niż klasy AP. W przypadku IB obowiązuje opłata w wysokości 119 USD za egzamin (jeśli jesteś w USA). Chociaż to dużo pieniędzy, to znacznie mniej niż czesne, które zapłaciłbyś za ten sam kurs uniwersytecki na poziomie początkowym.

Wiele szkół ma również własne programy pomocy finansowej dla IB. Niektóre szkoły pokrywają koszty rejestracji IB i opłaty egzaminacyjne. Moja szkoła publiczna (Suncoast Community High School) pokryła wszystkie koszty opłat za egzaminy IB, a także opłaty za egzaminy AP dla wszystkich uczniów, o ile byli zapisani do odpowiedniej klasy, więc nigdy nie zapłaciłem za żadne testy.

Zapytaj lokalną szkołę IB, jakie są jej zasady, dzwoniąc lub wysyłając e-mail do koordynatora IB (informacje kontaktowe znajdziesz na naszej pełnej liście szkół IB).

Egzaminy AP kosztują 94 $ za sztukę , więc są tańsze niż testy IB. Niemniej jednak oba są nadal znacznie tańsze niż koszt kursu w college’u. Ponadto AP nie oferuje obecnie programu dyplomowego.

Dlaczego warto brać udział w zajęciach IB lub starać się o dyplom IB?

Oprócz możliwości zaliczenia studiów, naprawdę uważam, że program IB jest najlepszym przygotowaniem do studiów – nawet lepszym niż zajęcia w college’u lokalnym, w których brałem udział w programie podwójnej rejestracji. IB przygotowuje studentów do globalnego myślenia i pisania na różne tematy . Naprawdę wierzę w program IB.

Zapewnia uczniom więcej kreatywnych możliwości niż zajęcia AP. Studenci mogą wybierać tematy do swoich raportów i zazwyczaj nie są przypisywani do konkretnego obszaru badań.

Na przykład bardzo pasjonuję się filmem i teatrem. Odkryłem tę pasję w moim rozszerzonym eseju, a także mogłem ją zgłębić w ustnej prezentacji na mojej klasie B, w której mówiłem o Pedro Almodovara i kinie hiszpańskim.

Bardzo interesuje mnie też historia mojej rodziny. Jak wspomniałem. Napisałem raport na temat alianckich jeńców wojennych w Europie podczas II wojny światowej dla mojej klasy historii IB. Mój dziadek był jeńcem wojennym. Musiałem wyśledzić szczegóły jego doświadczeń i zamieścić je w moim raporcie.

Ogólnie rzecz biorąc, IB to fantastyczny program dla uczniów, którzy lubią czytać i uczyć się o świecie. To naprawdę pozwala uczniom realizować swoje największe zainteresowania i identyfikować pasje.

Co dalej?

Próbujesz dowiedzieć się, jakie zajęcia pozalekcyjne powinieneś zrobić? Dowiedz się więcej o uczestnictwie w olimpiadzie naukowej, zakładaniu klubu, wolontariacie i dołączaniu do samorządu studenckiego.

Nie wiesz, gdzie złożyć podanie na studia? Sprawdź nasz przewodnik po znalezieniu szkoły docelowej.

Chcesz poprawić swój wynik SAT o 160 punktów lub wynik ACT o 4 punkty? Dla każdego testu napisaliśmy przewodnik dotyczący 5 najlepszych strategii, których musisz użyć, aby poprawić swój wynik. Pobierz go teraz za darmo:

Masz znajomych, którzy również potrzebują pomocy w przygotowaniu do testu? Udostępnij ten artykuł!

Jako korepetytor SAT / ACT, Dora pomagała wielu uczniom w testowaniu sukcesu przygotowawczego. Uwielbia obserwować, jak uczniowie odnoszą sukcesy i jest zaangażowana w pomoc w osiągnięciu tego celu. Dora otrzymała pełne stypendium naukowe na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Ukończyła szkołę z wyróżnieniem i uzyskała wynik w 99. percentylu na ACT. Pasjonuje się także aktorstwem, pisaniem i fotografią.

Zadaj pytanie poniżej

Masz jakieś pytania dotyczące tego artykułu lub innych tematów? Zapytaj poniżej, a my odpowiemy!

Ulepszaj dzięki naszym słynnym przewodnikom
 • SAT

  Prep
 • ACT

  PrepDla wszystkich

  uczniówSeria: Jak zdobyć 800 w każdej sekcji SAT:Seria: Jak osiągnąć 600 w każdej sekcji SAT:Seria: Jak zdobyć 36 w każdej sekcji ACT:Seria: Jak osiągnąć 24 w każdej sekcji ACT:Bądź na bieżąco

  Uzyskaj najnowsze artykuły i wskazówki dotyczące przygotowywania testów!

  Szukasz przygotowania do testu dla absolwentów?

  Sprawdź nasze najwyżej oceniane blogi dla absolwentów tutaj: