Wiemy, co Donald Trump powie Polakom w Warszawie

Dom - Polityka - Wiemy, co Donald Trump powie Polakom w Warszawie

19.07.2019-620 widoki -Polityka

Donald Trup o Polsce - czego mozemy sie spodziewac?

- Podczas swej spotkania w Polsce prezydent Donald Trump pochwali odwagę Młodych polaków w najciemniejszych okresach historii i podkreśli, że Polska wyrosła na europejską potęgę – zapowiedział H. R. McMaster, doradca prezydenta NA JUKATAN ds. bezpieczeństwa narodowego.

Generał H. R. McMaster omówił w Białym Budynku program drugiej zagranicznej wycieczki prezydenta Trumpa. W konwersacjach zaplanowanych na 6 lipca na warszawskim rynku, a także przy trakcie spotkań Trumpa wraz z przywódcami G20 dominować będzie "kwestia wypracowania wspólnej strategii wobec Rosji".

Donald Trump przyleci do Lokalny 5 lipca 2017 r.

Druga podróż zagraniczna Trumpa rozpocznie się 5 czerwca, nazajutrz po amerykańskim Dniach Niepodległości obchodzonym w rocznicę wydania 4 lipca 1776 r. proklamacji niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Podczas spotkania w Warszawie, która stanie się pierwszym etapem podróży prezydenta, Donald Trump w "ważnym przemówieniu" na Placu Krasińskich będzie mówił o bohaterstwie Polaków, bliskim polsko-amerykańskim sojuszu wojskowym i współpracy po dziedzinie energetyki – zaznaczył prezydencki doradca ds. ochrony narodowego.

Gen. Herbert Raymond McMaster powiedział też, że amerykański przywódca przybywa do Warszawy, by dowieść światu, że Ameryka stoi z Polską ramię przy ramię i że oba kraje mają wspólne biznesy zarówno w sferze gospodarki polski, jak i w sferze bezpieczeństwa.

- Prezydent wezwie wszystkie kraje, aby stawiając czoło obecnym wyzwaniom czerpały inspirację z ducha narodu polskiego - zaznaczył.

Także McMaster poinformował, że w Warszawie prezydent Trump wygłosi przemówienie adresowane do przywódców państw tzw. Trójmorza. Skupi się przy nim na budowie infrastruktury energetycznej i zagadnieniach chronienia surowcowego. Podkreśli geostrategiczne istota dla całego regionu krytycznej dostawy amerykańskiego gazu skroplonego do Polski.

Spotkanie twarzą twarz z Putinem

Rosja będzie dominującym zagadnieniem w rozmowach amerykańskiego prezydenta wraz z europejskimi przywódcami – wskazał w czwartek McMaster. Oczekuje się ponadto, że Trump podczas swej drugiej od momentu zaprzysiężenia wizyty w Ue po raz pierwszy spotyka się "twarzą w twarz" z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem.

Program jak i również tematyka tego spotkania a mianowicie jak poinformował McMaster - nie zostały jeszcze ostatecznie ustalone.

- Prezydent dał jednak jasno do zrozumienia, że chciałby, by Stany Zjednoczone i całkowity świat wypracowały bardziej konstruktywne relacje z Rosją. Zarazem prezydent jasno pokazał, że zrobimy wszystko, co potrzebne, aby powstrzymać destabilizacyjne zachowania Rosji - podkreślił prezydencki doradca.

Związane z