Uważaj na swoje pieniążki. Duży bank ostrzega odbiorców przed hakerami

Dom - Pieniadze - Uważaj na swoje pieniążki. Duży bank ostrzega odbiorców przed hakerami

26.06.2019-651 widoki -Pieniadze

BGŻ BNP Paribas ostrzega poprzednio atakami hakerów  Pieniądze

Przed atakami hakerskimi ostrzega swoich klientów BGŻ BNP Paribas. "Atak polega na wyłudzeniu danych empirycznych kart kredytowych poprzez oszukańczą stronę" - czytamy przy oświadczeniu.

"Należy mieć na uwadze poprawność adresu strony jak i również certyfikat. Wiadomości informujące o zablokowaniu konta są fałszywe" - podkreślono w komunikacie opublikowanym w tym tygodniu.

O atakach

Bon na tysiąc złotych przy popularnych drogeriach? Nie daj się nabrać, to złudzenie

Atak polega na wyłudzeniu danych kart kredytowych za pośrednictwem fałszywą stronę.

"Nakłanianie do zalogowania do usług bankowości elektronicznej z wykorzystaniem linku przesłanego w mailu mają na celu wyłudzenia danych i ich użycie do odwiedzenia dokonania nieuprawnionych operacji dzięki kontach klienta" - uprzedza bank. "W przypadku uzyskania maila z taką wiadomością nigdy nie powinno się wykorzystywać adresu lub linku przesłanego w wiadomości email" - podkreślono.

Klienci banku proszeni są o zachowywanie osobliwej ostrożności. "W przypadku zaistnienia takiej sytuacji kontakt spośród infolinią Banku BGŻ BNP Paribas 801 321 123, a w wypadku przekazania takich informacji pilne zastrzeżenie karty kredytowej" - czytamy w komunikacie.

Nie pierwszy raz

Przypomnijmy, że to nie pierwszy atak hakerów w banki w ostatnim czasie.

W marcu br. celem ataków hakerów stał się bowiem mBank. Cyberprzestępcy za pomocą ataków phisingowych, tak jak w przypadku BGŻ BNP Paribas, próbowali wyłudzić dane logowania do odwiedzenia konta i dane karty płatniczej. Podobny mechanizm cyberprzestępcy zastosowali na koniec maja w stosunku do klientów ING Bank Śląski.

Także w uprzednim miesiącu informowaliśmy, że cyberprzestępcy ukradli 9 mld dolarów z ekwadorskiego banku Banco del Austro.

Związane z