Facebook stworzył aplikację dla gogli VR

Dom - Media - Facebook stworzył aplikację dla gogli VR

20.06.2019-488 widoki -Media

Aplikacja dla gogli VR od czasu FB - Facebook 360

Facebook udostępnił 1-wszą aplikacją przeznaczoną dla gogli Gear VR, produkowanych przez Samsunga. Aplikacja pod nazwą Facebook 360 ma zbytnio zadanie ułatwić użytkownikom dojście do materiałów w inżynierii 360 stopni, które są opublikowane w serwisie.

Stworzona we współpracy wraz z Samsungiem aplikacja składa się z 4 zakładek:

  • Eksploruj - umożliwia na wyszukiwanie wszystkich filmów i zdjęć wykonanych w 360 stopniach, które mieszczą się się na Facebooku
  • Śledź - umożliwia szybki dostęp do materiałów publikowanych tylko przez znajomych
  • Zachowane - zakładka z treściami zapisanymi przez użytkownika
  • Oś czasu - położenie, gdzie znaleźć można stworzone przez siebie filmy i zdjęcia

Aplikacja pozwala użytkownikom też dodawać reakcje na poszczególne materiały. Facebook poinformował na swoim blogu, że wkrótce pojawi się w niej jeszcze większą ilość społecznościowych elementów. Aplikację Nasza klasa 360 bezpłatnie można pobrać z Oculus Store.

Tworzenie materiałów w 360 stopniach staje się coraz popularniejsze. Facebook podał, iż w serwisie jest już ponad milion materiałów internetowe nakręconych w technologii 360 stopni. Natomiast zdjęć zrobionych tym sposobem można na Facebooku znaleźć już ponad 25 mln.

Facebook coraz mocniej patrzy w kierunku wirtualnej rzeczywistości. W październiku ub. r. CEO przedsiębiorstwa Mark Zuckerberg pokazał, jak na przykład serwis będzie działał wraz z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Sprawił to podczas konferencji dotyczącej przyszłości VR i wdrożeń przygotowanych przez Oculusa, kompanię, którą Facebook kupił za 2 mld dolarów w 2014 roku.

Tagi: facebook aplikacja okulary ochronne VR wirtualna rzeczywistość Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

PROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z