Oto najbrudniejsze rzeczy po twojej kuchni [RANKING]

Dom - Lifestyle - Oto najbrudniejsze rzeczy po twojej kuchni [RANKING]

02.07.2019-537 widoki -Lifestyle

Brudne rzeczy w kuchni. Jakim sposobem zadbać o czystość?

Nasze mieszkania to jedne z najbrudniejszych pomieszczeń, z jakimi mamy kontakt na co dzień. Pościel, ręczniki, materac i gąbka do naczyń to arkadia dla drobnoustrojów. Większość odrzucić jest groźna, ale pewne zarazki wywołujące choroby potrafią dostać się do buzi, oczu, nosa czy po prostu na skórę i spowodować, że zachorujemy. Kuchnia jest jednym z głównych źródeł tych zarazków, to one wywołują najczęściej zatrucia pokarmowe.

Przedstawiamy poniżej ranking przedmiotów, których codziennie używamy w kuchni, a na jakich zbiera się najwięcej bakterii. Powstał na podstawie doświadczenia z 2006 roku, przy ramach którego przeanalizowano gatunek i ilość konkretnych bakterii znajdujących się na ścierkach i kuchennych meblach w dziesięciu domach.

Foto: opracowanie: Mariusz Olszewski / Business Insider

Zgodnie z tym badaniem najwięcej bakterii znajdowało się na ściereczce, jaką wyciera się naczynia do sucha. Jednak mikrobiolog Philip Tierno mówi, że najbrudniejszymi przedmiotami w naszym mieszkaniu są w rzeczywistości gąbki do naczyń, bo mają kontakt z patogennymi substancjami pochodzącymi z surowego drobiu, warzyw i od naszą firmę samych - ludzi. W swoich badaniach Tierno wyżebrał pod uwagę więcej czynników niż tylko obecność bakterii.

Tagi: ranking Infografika Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące w Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Związane z

Szukaj