Kiedy ubiegać się o pożyczki studenckie

17 lutego 2021

W 2018 roku około 69% wszystkich studentów wzięło udział w jakimś rodzaju kredytu studenckiego. Ta statystyka, która obejmuje zarówno pożyczki prywatne, jak i federalne pożyczki studenckie, pokazuje, jak bardzo studenci polegają na tego rodzaju pomocy finansowej, aby uczęszczać na studia.

Jednak pożyczki studenckie nie pojawiają się automatycznie, nawet jeśli masz więcej niż kwalifikacje do ich otrzymania. Poszukiwanie i ubieganie się o pożyczki studenckie to bardzo specyficzny proces, który może umożliwić Ci uczęszczanie do wybranej szkoły, ale także zobowiązuje Ciebie i Twojego współpłacącego (jeśli dotyczy) do spłaty zadłużenia. Aby uzyskać potrzebną pomoc finansową, poniżej przedstawiono kilka kluczowych kroków, które należy wykonać.

Ubieganie się o pożyczki studenckie: przegląd procesu

Proces aplikacyjny to coś więcej niż tylko wypełnienie i złożenie wniosku. Potrzebujesz czasu na wybór między prywatnymi a federalnymi pożyczkami studenckimi, a także na zbadanie różnych pożyczkodawców i porównanie stóp procentowych i warunków. W rezultacie powinieneś spróbować jak najszybciej rozpocząć proces.

Po wybraniu szkoły upewnij się, że złożyłeś wniosek o stypendia, granty i pomoc opartą na potrzebach, do których możesz się kwalifikować. Twoim celem powinno być zdobycie jak największej ilości „darmowych funduszy przed przystąpieniem do pożyczek studenckich, aby wypełnić pozostałą lukę w kosztach edukacji.

Krok 1. Poznaj opcje federalne

W większości przypadków należy najpierw złożyć wniosek o federalne pożyczki studenckie. Możesz złożyć wniosek o FAFSA (bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów) online, aby rozpocząć proces uzyskiwania federalnej pożyczki studenckiej. FAFSA sama w sobie nie jest pożyczką. Jest to aplikacja federalna, która określa Twoje uprawnienia do federalnych i stanowych programów pomocy finansowej. W wielu szkołach musisz wypełnić FASFA, aby szkoła mogła określić, czy kwalifikujesz się do otrzymania pomocy opartej na potrzebach, takiej jak stypendia lub granty. Określi również, jaki jest Twój oczekiwany wkład rodziny (EFC) w wydatki na szkołę. Wreszcie, określi również, czy kwalifikujesz się (i ile kwalifikujesz się) do federalnej pożyczki studenckiej, zarówno dotowanej, jak i niesubsydiowanej.

Wnioski online o federalne pożyczki studenckie zazwyczaj spłacane są pod koniec czerwca każdego roku. Jednak każda uczelnia może mieć swój własny termin. Lista terminów stanowych jest dostępna na stronie internetowej FAFSA. Ponieważ FAFSA pozwala na umieszczenie w zgłoszeniu maksymalnie sześciu szkół, upewnij się, że znasz terminy dla każdej z nich.

Jeśli wiesz, że nie masz środków na opłacenie nadchodzącego semestru i będziesz potrzebować pożyczki studenckiej, złóż wniosek przed rozpoczęciem semestru. Przygotowując się do semestru zimowego staraj się wypełniać wnioski kredytowe wczesnym latem. Jeśli planujesz chodzić do szkoły wiosną, wnioski o pożyczkę wypełniaj wczesną jesienią. Powinieneś dać sobie więcej czasu niż potrzebujesz na wypełnienie FAFSA i możesz potrzebować pomocy rodziców lub opiekunów. Wymaga wielu szczegółowych informacji finansowych, których możesz nie mieć, a zrobienie tego w ostatniej chwili może być stresujące.

Krok 2. Przygotuj się na prywatne pożyczki studenckie

Po złożeniu wniosku o federalne pożyczki studenckie i sprawdzeniu, do czego się kwalifikujesz, jeśli nadal brakuje Ci tego, czego potrzebujesz, aby uczęszczać do szkoły, możesz zajrzeć do prywatnych pożyczek studenckich. Pożyczki te są zazwyczaj oferowane przez prywatne firmy, takie jak banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe. Jeśli po otrzymaniu stypendiów, grantów i / lub pożyczek federalnych nadal potrzebujesz pieniędzy na studia, prywatne pożyczki studenckie mogą pomóc wypełnić lukę w finansowaniu.

Zanim złożysz wniosek o pożyczki prywatne, dokładnie oblicz, ile pieniędzy nadal potrzebujesz. Weź koszt uczęszczania do szkoły i odejmij nagrody w postaci pomocy finansowej, granty, stypendia, wkład własny lub swojej rodziny z własnej kieszeni oraz pożyczki federalne. Pozostała część to kwota finansowania prywatnego pożyczki studenckiej, której możesz potrzebować, aby nadrobić różnicę.

Upewnij się, że masz uporządkowane finanse, zanim złożysz wniosek o jakiekolwiek prywatne pożyczki studenckie. W przeciwieństwie do pożyczek federalnych, oprocentowanie i warunki pożyczek prywatnych mogą być oparte na profilu kredytowym Twojego lub Twojego współsignera. Jeśli nie masz własnej, obszernej historii kredytowej, możesz złożyć wniosek u cosignera, który ma bardziej rozbudowaną (i najlepiej dobrą) historię kredytową. Zwiększy to Twoje szanse na uzyskanie lepszych warunków kredytu.

Większość prywatnych pożyczek studenckich jest podpisywana wspólnie, ponieważ większość przyjeżdżających studentów nie ma wystarczająco długiej historii korzystania i spłacania kredytu. Jako student, Twój cosigner prawdopodobnie będzie Twoim rodzicem lub opiekunem – ale zanim podejmiesz decyzję, upewnij się, że osoba ta przyjmuje odpowiedzialność za zostanie Twoim cosigner, ponieważ będzie zobowiązana do spłaty pożyczki, jeśli nie możesz.

Krok 3. Ubieganie się o prywatne pożyczki studenckie

Ponieważ prywatni pożyczkodawcy dla studentów nie są ograniczeni takimi rzeczami, jak ukończenie FAFSA lub terminów semestralnych, możesz zaciągnąć prywatną pożyczkę w dowolnym momencie. Jeśli potrzebujesz, możesz złożyć podanie nawet w połowie semestru. Nie ubiegaj się jednak o prywatne pożyczki studenckie tylko dlatego, że możesz. Aplikuj o nie w zależności od Twoich rzeczywistych potrzeb. Przejrzyj bardzo uważnie wszelkie listy z nagrodami dotyczące pożyczek federalnych lub stypendiów. Następnie zachowaj bieżącą sumę pieniędzy, których nadal potrzebujesz, i złóż wniosek o pożyczki, aby pokryć te różnice.

Podczas gdy prywatne pożyczki studenckie mogą mieć konkurencyjne oprocentowanie, generalnie są one naliczane od momentu wypłacenia ich szkole i gromadzą odsetki przez cały okres trwania pożyczki. Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do ubiegania się o prywatne pożyczki studenckie. Musisz w pełni zrozumieć swoją sytuację finansową, aby móc podejmować odpowiednie decyzje dotyczące pożyczek.

Krok 4. Sprawdź, czy wszystko jest w porządku

Na koniec wróć do wszystkiego, o co się ubiegałeś, i monitoruj postęp tych wniosków w przyszłości. Na przykład składając wniosek o FAFSA, możesz sprawdzić status prawie natychmiast po złożeniu go online. Jeśli wysłałeś swoje zgłoszenie pocztą, możesz sprawdzić status w ciągu siedmiu do dziesięciu dni od daty wysłania, logując się na swoje konto na stronie FAFSA.gov. W ten sposób możesz mieć pewność, że otrzymasz pieniądze, do których masz prawo, i będziesz mieć czas na poprawienie wszelkich błędów, jeśli to konieczne.

Sposób otrzymywania środków będzie się różnił w zależności od rodzaju zaciągniętej pożyczki. Niektóre prywatne pożyczki studenckie wpłacają pieniądze bezpośrednio na Twoje konto bankowe. W takim przypadku sprawdź w swoim banku, czy otrzymałeś prawidłową kwotę finansowania. Inne pożyczki trafiają bezpośrednio do Twojej uczelni, na przykład wiele pożyczek federalnych i niektóre prywatne pożyczki studenckie (w tym pożyczki oferowane przez pożyczkodawców na stronie internetowej LendKey). Zadzwoń do biura administracyjnego swojej szkoły, aby sprawdzić, czy otrzymała środki i czy Twoje konto ma dobrą opinię. W wielu przypadkach możesz sprawdzić, czy pożyczka została wypłacona szkole za pośrednictwem strony internetowej szkoły.

Jeśli napotkasz jakikolwiek problem, podejmij kroki, aby go natychmiast rozwiązać, kontaktując się ze szkołą lub pożyczkodawcą. Jeśli nie masz dostępu do swoich środków za pośrednictwem konta bankowego, zadzwoń do pożyczkodawcy i popraw wszelkie błędy, aby uniknąć opóźnienia w wypłacie. Zadbaj o sprawy po zatwierdzeniu wniosków kredytowych i przed rozpoczęciem pierwszego tygodnia zajęć.

Inwestycja w Twoją przyszłość

Ważne jest, aby zrozumieć, że ubieganie się o pożyczki studenckie to proaktywny proces. Znalezienie, wypełnienie i złożenie wniosku o pożyczkę studencką niekoniecznie jest czymś, co możesz zrobić w jedno popołudnie. Musisz przeprowadzić badania, aby zapewnić sobie dostęp do pieniędzy potrzebnych na edukację. Jednocześnie chcesz mieć pewność, że finansowa strona Twojej podróży edukacyjnej jest uporządkowana.

Z tego powodu ważne jest, aby dołożyć wszelkich starań, aby być na bieżąco z procesem i zarządzać swoimi pożyczkami. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy zawsze rozpocząć to tak szybko, jak to możliwe. Jak nic innego da Ci możliwość relaksu i cieszenia się resztą lata. To samo w sobie może sprawić, że wysiłek będzie więcej niż wart.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące tego, kiedy ubiegać się o pożyczkę studencką lub jeśli chcesz bardziej szczegółowo omówić z kimś szczegóły swojej sytuacji, skontaktuj się z LendKey.

Należy pamiętać, że informacje zawarte na tej stronie są podawane na zasadach ogólnych i mogą nie mieć zastosowania do twoich indywidualnych indywidualnych potrzeb, celów, sytuacji finansowej, doświadczenia itp. LendKey nie gwarantuje, że informacje podane na jakiejkolwiek stronie trzeciej, która LendKey oferuje hiperłącze, które jest aktualne i dokładne w momencie uzyskiwania do niego dostępu, a LendKey nie gwarantuje, że informacje podane na takich zewnętrznych witrynach internetowych (i na tej stronie internetowej) są najlepiej dostosowane do określonych okoliczności. Dlatego warto skonsultować się z ekspertem (doradcą finansowym, szkolnym biurem pomocy finansowej itp.) Przed podjęciem decyzji finansowych, które można omówić na tej stronie.