Kiedy firmy obsługujące karty kredytowe zgłaszają się do biur kredytowych? Odpowiedział

17 lutego 2021

Krótka odpowiedź: Firmy obsługujące karty kredytowe zazwyczaj zgłaszają się do głównych biur kredytowych raz w miesiącu. Dokładne daty różnią się w zależności od konta i zależą od warunków płatności; firmy zwykle zgłaszają aktywność kilka dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Wydawcy kart kredytowych będą informować, czy miesięczna płatność została dokonana w terminie, limit kredytowy i saldo konta. Więcej informacji na temat tego, kiedy duże firmy obsługujące karty kredytowe, takie jak American Express i Capital One, zgłaszają się do trzech głównych biur kredytowych – Equifax, Experian i TransUnion – patrz poniżej.

Spis treści

Kiedy firmy obsługujące karty kredytowe zgłaszają się do biur kredytowych?

Firmy obsługujące karty kredytowe regularnie zgłaszają informacje o posiadaczach kart – w tym terminowe i nieodebrane płatności, limit kredytowy i saldo konta – głównym biurom kredytowym. Trzy główne biura kredytowe to Equifax, Experian i TransUnion. Większość wystawców kredytów co miesiąc informuje wszystkie trzy biura kredytowe o aktywności posiadaczy kart; czasami Twoja aktywność będzie raportowana częściej, jeśli na koncie nastąpią znaczące zmiany, takie jak zwiększenie limitu kredytu lub zerowe saldo.

Kiedy wystawca karty kredytowej zgłosi Twoją aktywność, różni się w zależności od daty zamknięcia wyciągu; wydawcy kart zwykle zgłaszają aktywność kilka dni po zakończeniu okresu wyciągu. Firmy obsługujące karty kredytowe zazwyczaj nie podają do publicznej wiadomości dokładnych dat, kiedy będą zgłaszać aktywność posiadacza karty.

Informacje zawarte w raportach wystawcy karty kredytowej mogą obejmować:

 • Twój typ konta
 • Miesięczna kwota płatnościTerminowe, spóźnione lub nieodebrane płatnościZwrócone płatnościTwój limit kredytowySaldo Twojego kontaWszelkie kwoty przekraczające limitTwój ogólny stan kontaKiedy zobaczysz zmiany w swoim wyniku kredytowym?Raporty wystawiające Twoją kartę kredytową mogą mieć pozytywny lub negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową, w zależności od tego, czy dokonujesz płatności na czas i jaką część dostępnego kredytu wykorzystujesz.

  Większość firm obsługujących karty kredytowe nie zgłasza opóźnień w płatnościach do biur kredytowych przed upływem co najmniej 30 dni; niektóre, na przykład American Express, będą czekać, aż kwota pozostanie niezapłacona przez dwa kolejne okresy (lub 60 dni), aby zgłosić zaległą płatność. Możesz uniknąć utraty zdolności kredytowej, uzupełniając brakującą płatność w okresie prolongaty karty kredytowej.

  Należy pamiętać, że raporty wystawiane przez wystawcę karty kredytowej dla biur kredytowych mogą nie odzwierciedlać od razu Twojej oceny kredytowej lub raportu kredytowego. TransUnion informuje, że biura informacji kredytowej dodają informacje do Twojego raportu, gdy tylko je otrzymają, ale przetworzenie informacji przez biuro zajmuje trochę czasu. Ponadto, może upłynąć kilka miesięcy terminowych płatności, aby zauważyć znaczny wzrost zdolności kredytowej.

  Kiedy Capital One zgłasza się do biur kredytowych? Pościg? Bank Ameryki? itp.

  Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat zasad sprawozdawczości kredytowej największych amerykańskich firm obsługujących karty kredytowe. Aby zebrać te informacje, skontaktowaliśmy się z przedstawicielami obsługi klienta każdego wydawcy i przejrzeliśmy online umowy posiadaczy kart firmowych.

  Uwaga: chociaż żaden z przedstawicieli, z którymi rozmawialiśmy, nie był w stanie potwierdzić dokładnych dat, byliśmy w stanie zweryfikować cykl raportowania każdej firmy, a także niektóre szczegóły dotyczące zgłaszanych przez nich informacji.