Jak zdobyć mieszkanie ze złym kredytem

Jak zdobyć mieszkanie ze złym kredytem
16 października 2020

W tym artykule:

 • Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby wynająć mieszkanie?
 • Czy możesz wynająć mieszkanie ze złym kredytem?
 • Czego właściciele szukają w raporcie kredytowym?
 • Jak poprawić swoją zdolność kredytową przed uzyskaniem mieszkania

Aby dostać mieszkanie ze złym kredytem, ​​musisz zrobić więcej niż przeciętny kandydat. Ale nadal możesz pozycjonować się jako silnego kandydata na wynajem, podejmując określone kroki. Zanim przejdziemy do tych kroków, najpierw musisz wiedzieć, czego szukają właściciele zdolności kredytowej i dlaczego.

Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby wynająć mieszkanie?

Właściciele, podobnie jak banki i wierzyciele, sprawdzają Twoją zdolność kredytową, aby określić, czy jesteś w stanie terminowo regulować rachunki. Potencjalny wynajmujący wykorzysta Twoją zdolność kredytową, aby ocenić, jak duże jesteś ryzyko: Im wyższy wynik, tym niższy profil ryzyka najemcy i odwrotnie.

Wynik FICO ® Score ☉ 620 jest uznawany za uczciwy i często jest punktem wyjścia dla wynajmujących.

Zarządcy nieruchomości i wynajmujący mogą korzystać z Twojego kredytu i na jego podstawie mogą odrzucić Twój wniosek. Zwykle jednak twoja ocena kredytowa jest tylko punktem wyjścia. Bardziej istotne może być to, co znajduje się w raporcie kredytowym i w jaki sposób uzyskałeś wynik kredytowy.

Czy możesz wynająć mieszkanie ze złym kredytem?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, możesz wynająć mieszkanie ze złym kredytem. Musisz jednak strategicznie podchodzić do tego, jak zabezpieczyć wynajem. Oto, jak ustawić się jako najsilniejszego kandydata i zdobyć mieszkanie pomimo kredytu.

1. Zapłać więcej z góry

Większość właścicieli i zarządców nieruchomości wymaga wpłaty kaucji oraz opłaty za pierwszy miesiąc czynszu z góry, aby dostać się do nieruchomości. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, zapłać czynsz za dwa lub więcej miesięcy z góry lub zaoferuj wyższą kaucję. Zapewni to właścicielowi lokalu spokój ducha, gdy wykażesz się zaangażowaniem w przywrócenie zdolności kredytowej.

Płacenie większej kwoty z góry spowoduje również wyprzedzenie harmonogramu wynajmu. Nawet jeśli musisz skorzystać z dodatkowej płatności jako depozytu z góry, utrzymywanie płatności przed terminem przekraczających wszelkie depozyty zbuduje zaufanie u wynajmującego. W niektórych przypadkach można go również zorganizować jako bufor na wypadek problemów finansowych w przyszłości.

2. Znajdź Cosigner

Poproszenie znajomego lub członka rodziny o podpisanie umowy najmu może być trudne, ale może to pomóc w znalezieniu się w mieszkaniu. Jeśli masz kogoś, kto jest skłonny do podpisania umowy, upewnij się, że ma dobry kredyt i historię terminowych spłat kredytu hipotecznego lub czynszu. Na koniec upewnij się, że Twój cosigner wie, w co się pakuje, ponieważ jeśli nie wywiążesz się z umowy najmu, oboje będziecie za to odpowiedzialni.

Ponieważ cosigning stwarza ryzyko dla cosignera, upewnij się, że możesz zobowiązać się finansowo do zawarcia umowy najmu, zanim przejdziesz dalej. Niezastosowanie się do zobowiązania po skorzystaniu z pomocy cosignera może zaszkodzić twojemu kredytowi – i twojemu związkowi.

3. Przynieś dokumenty i referencje

Twoja ocena kredytowa to tylko część historii, która składa się na Twój profil konsumenta. Jeśli Twój wynik jest niski, prześlij wraz z dokumentami aplikacyjnymi, które opowiadają resztę historii i udowodnij, że jesteś wiarygodnym kandydatem zdolnym do płacenia czynszu co miesiąc. Oto, co przynieść:

 • Dowód odpowiedzialnej historii wynajmu. W stosownych przypadkach przynieś kopie płatności dokonanych za ostatni wynajem. Twój poprzedni właściciel mógł nie zgłosić twoich płatności do biur informacji kredytowej. Wyciągi bankowe mogą udowodnić, że dokonałeś płatności na czas.
 • Listy polecające. Poproś o listy referencyjne od byłych właścicieli, firm zarządzających nieruchomościami, pracodawców, współlokatorów lub współpracowników biznesowych. Upewnij się, że Twoje listy referencyjne pochodzą z wiarygodnych źródeł: List od znajomego lub krewnego, który nie ma doświadczenia w pracy z Tobą lub w otrzymywaniu od Ciebie płatności, nie zrobi wiele dla Twojej sprawy.
 • Paystubs jako dowód zatrudnienia. Właściciel prawdopodobnie poprosi o dowód zatrudnienia. Postaraj się przedstawić odcinki wypłaty, które obejmują kilka miesięcy, a nie tylko kilka tygodni, aby pokazać, że masz stałą pracę.
 • Płatności za media. Dowód, że co miesiąc płaciłeś za media na czas, świadczy również o tym, że jesteś rzetelny, niezawodny i konsekwentny.

Dostarczając dokumenty na rozmowę z wynajmującym, możesz wypełnić luki w raporcie kredytowym lub zrównoważyć swój profil, jeśli Twój wynik nie odzwierciedla dokładnie Twojej historii kredytowej.

4. Wyszukaj apartamenty, które nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej

Większość właścicieli nieruchomości o ugruntowanej pozycji wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej przed wynajęciem. Są jednak właściciele, którzy nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej. Te nieruchomości są często mniej pożądane, ale mogą wskazywać, że można ufać w opłacaniu czynszu podczas budowania kredytu.

Aby znaleźć miejsce, które nie wymaga sprawdzania zdolności kredytowej, zacznij od wyszukania mieszkań na Craigslist, Facebook Marketplace lub ogłoszeniach w lokalnej gazecie. Jeśli jesteś cierpliwy i przeprowadzisz wystarczająco dokładne wyszukiwanie, powinieneś być w stanie znaleźć miejsce, w którym twoja ocena kredytowa nie jest częścią procesu oceny.

5. Rozważ współlokatora

Jeśli próbujesz wynająć mieszkanie ze złym kredytem, ​​właściciel może być bardziej skłonny zaakceptować wniosek o wynajem, jeśli dzielisz czynsz z jednym lub kilkoma współlokatorami. Tylko upewnij się, że właściciel najpierw wyciągnie raport kredytowy twojego współlokatora.

Inną opcją jest wprowadzenie się do kogoś, kto już mieszka w mieszkaniu lub nieruchomości do wynajęcia. Być może nadal będziesz musiał przejść kontrolę zdolności kredytowej, ale Twoje płatności będą niższe, a współlokator może nadal przejąć odpowiedzialność za mieszkanie. Po prostu im płacisz, a oni płacą właścicielowi. Podobnie jak w przypadku cosignera, ten układ będzie oparty na założeniu, że wszystkie płatności będziesz dokonywać na czas. Przed zawarciem umowy podnajmu sprawdź umowę najmu, aby upewnić się, że jest dozwolona.

6. Ponownie dostosuj swoje oczekiwania

Mieszkanie, które chcesz i mieszkanie, do którego się kwalifikujesz, mogą się różnić. Ten, do którego możesz się zakwalifikować, może nie mieć basenu, pokoju do ćwiczeń ani wbudowanego zestawu kabli. Może nawet znajdować się w mniej atrakcyjnej części miasta lub wymagać dłuższych dojazdów do pracy.

Dostosowując swoje oczekiwania i traktując ten okres jako doświadczenie „odbudowy”, dasz sobie czas na odbudowanie kredytu. Dodatkowo płacenie mniej za mniejszą przestrzeń lub mniej udogodnień pozwala zachować dodatkową gotówkę w kieszeni.

Czego właściciele szukają w raporcie kredytowym?

Robiąc wszystko, co w Twojej mocy, aby pokazać potencjalnym właścicielom, że jesteś godnym kandydatem, powinieneś również wiedzieć, na co patrzą w Twoim raporcie kredytowym. Nawet jeśli zastosowałeś powyższe strategie i wynająłeś mieszkanie, ważne jest, aby znaleźć sposób, aby Twoje następne doświadczenie było płynniejsze, jednocześnie zwiększając swój kredyt. Wiedza o tym, czego właściciel szuka w raporcie kredytowym i dlaczego jest ważnym pierwszym krokiem.

 • Historia płatności : wierzyciele co miesiąc zgłaszają Twoją historię płatności. Właściciel może spojrzeć na Twój raport kredytowy, aby prześledzić Twoje nawyki płatnicze i określić, czy może spodziewać się płatności czynszu na czas, co miesiąc.
 • Historia wynajmu : Jeśli poprzedni wynajmujący zgłosili informacje o płatności do biur kredytowych, właściciel może przejrzeć całą historię wynajmu. Mogą również sprawdzić, czy masz jakieś zaległe długi, eksmisje lub niezapłacony czynsz u byłego właściciela. To są czerwone flagi, które chcesz od razu załatwić.
 • Długi : Zbyt wiele kart kredytowych, pożyczek, rachunków medycznych lub niezapłaconych podatków to znaki ostrzegawcze dla właścicieli i zarządców nieruchomości. Jeśli nierówna płatność lub historia wynajmu podważają twoją zdolność do spłaty na czas, zbyt wiele długów podważa twoją zdolność do opłacania miesięcznych opłat za wynajem.
 • Status bankructwa : bankructwo może pozostać w raporcie kredytowym nawet przez 10 lat. Właściciele często przeglądają bankructwa, aby sprawdzić, czy anulowane długi pochodziły od poprzednich właścicieli. Zaletą jest to, że jeśli Twoje bankructwo zostało już umorzone, jesteś uważany za mniejszego ryzyka dla wynajmującego w porównaniu z osobą znajdującą się w stanie upadłości.

Twoja historia płatności, historia najmu, zadłużenie i stan upadłości są ważnymi częściami Twojego profilu konsumenta. Właściciele i firmy wynajmujące rozważą wszystkie te czynniki, aby określić, czy relacja najemca-właściciel ma sens.

Dlatego przed złożeniem wniosku podejmij niezbędne kroki, aby poprawić swój kredyt, a tym samym zwiększyć swoje szanse na akceptację. Oto jak to zrobić.

Jak poprawić swoją zdolność kredytową przed uzyskaniem mieszkania

Jeśli próbujesz wynająć mieszkanie ze złym kredytem i masz kilka miesięcy do stracenia, skoncentruj się na sposobach poprawy zdolności kredytowej. Jeśli koncentrujesz się na wynajmie mieszkania, są to najważniejsze kroki, które należy wykonać w miesiącach poprzedzających złożenie wniosku.

Płać wszystkie rachunki na czas : Historia płatności jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową, więc dokonywanie wszystkich płatności na czas co miesiąc pomoże Ci poprawić wynik i pokazać solidną historię kredytową. Wierzyciele i wynajmujący lubią widzieć spójne płatności przez długi czas.

Spłać swoje długi : czy masz zadłużenie na karcie kredytowej? A co ze starym kredytem studenckim? Jeśli masz czas, zanim zaplanujesz kupno mieszkania, skup się na spłacie zadłużenia. Zmniejszenie salda poprzez spłatę zadłużenia może pomóc w podniesieniu wyniku.

Jeśli poważnie myślisz o wynajęciu mieszkania ze złym kredytem, ​​rozważ uzyskanie bezpłatnego raportu kredytowego od Experian, abyś mógł zidentyfikować swoje sygnały ostrzegawcze przed złożeniem wniosku i pracować nad długoterminową poprawą kredytu.