Jak uzyskać najlepszy kredyt samochodowy

Category: Mieć Wpływ
17 lutego 2021

Wskazówki dotyczące uzyskania kredytu samochodowego, który pasuje do Twojego budżetu

 • Dzielić
 • KołekE-mailAby dokonać udanego zakupu samochodu, musisz wybrać odpowiedni samochód, wynegocjować dobrą cenę i, co może najważniejsze, sfinansować zakup w najbardziej przystępny sposób. Jeśli nie masz znacznych oszczędności i nie możesz zapłacić za samochód gotówką, prawdopodobnie będziesz musiał pożyczyć pieniądze.

  Kredyt samochodowy pomaga w zakupie samochodu, który za gotówkę kosztuje więcej, niż możesz sobie pozwolić. Zwykle spłacasz swój pojazd z czasem, dokonując miesięcznych płatności. Jeśli mądrze pożyczysz, uzyskasz dwie kluczowe korzyści:

 • Wydasz mniej (być może setki lub tysiące dolarów mniej) na swój pojazd. Wcześniejsze 
 • Będziesz mieć swobodę zmiany pojazdów i finansowania innych celów w ciągu kilku krótkich lat.Właściwe planowanie może zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie kredytu samochodowego i samochodowego, które pasują do Twojego budżetu.

  Ustal budżet

  Zanim zaczniesz przyglądać się samochodom, ustal, ile możesz wydać. Sprzedawcy mogą argumentować, że samochód jest dostępny w przystępnej cenie dzięki takim opcjom, jak pożyczka długoterminowa, gdy w rzeczywistości nie mieści się on w Twoim budżecie. Aby ustalić, czy faktycznie możesz dokonywać płatności za samochód i jak chcesz obsługiwać spłaty kredytu samochodowego, musisz najpierw zrozumieć typowe warunki pożyczki:

 • Zaliczka : jest to płatność, którą należy uiścić z góry przy zakupie samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa zaliczka, tym mniejsza pożyczka i niższe miesięczne raty; eksperci zalecają odłożenie co najmniej 20% ceny zakupu, aby zabezpieczyć korzystne warunki kredytu samochodowego. Wypisanie dużego czeku może być niewygodne, ale później będziesz cieszyć się większą elastycznością. Ponadto, jeśli planujesz odsprzedać swój obecny pojazd, kredyt kupiecki może pokryć zaliczkę.
 • Płatności miesięczne : są to regularne płatności dokonywane przez określoną liczbę lat. Utrzymuj kwotę płatności w dolarach na wygodnym poziomie, aby uwzględnić nieoczekiwane zdarzenia, które mogą wpłynąć na Twoje dochody. Twoje dochody mogą się zmniejszyć lub możesz ponieść niespodziewane wydatki w nadchodzących latach. Ogólnie rzecz biorąc, miesięczna rata za samochód nie powinna przekraczać miesięcznego dochodu pomniejszonego o koszty utrzymania, koszty posiadania (ubezpieczenie, rejestrację i konserwację) oraz wszelkie zadłużenie, które może być konieczne do przeniesienia ze starego kredytu samochodowego na nowy. pożyczka. Wcześniejsze  Okres pożyczki : to okres, w którym spłacisz pożyczkę. Chociaż dłuższy okres, na przykład 72 lub 84 miesiące, może skutkować niższymi miesięcznymi ratami, może zwiększyć koszty odsetek i całkowite koszty w całym okresie pożyczki. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, lepszym rozwiązaniem jest pożyczka krótkoterminowa (na przykład 36 lub 48 miesięcy), ponieważ zmniejsza ona Twoje odsetki i całkowite koszty kredytu. APR : Roczna stopa oprocentowania (APR) to roczna stopa procentowa, którą zapłacisz za pożyczkę, zwykle wyrażona w procentach. Im niższa RRSO, tym niższe koszty odsetek.Niewielka zaliczka lub długi okres pożyczki mogą skutkować odwróconą pożyczką, czyli wtedy, gdy jesteś winien więcej niż jest wart na pojeździe.

  Sprawdź swój kredyt

  Twój kredyt uwzględnia historię pożyczek od innych pożyczkodawców i wskazuje, czy pożyczałeś pożyczki w przeszłości i czy spłacałeś te pożyczki w terminie. Ważne jest, aby przejrzeć swoje raporty kredytowe przed złożeniem wniosku o pożyczkę na samochód lub wizytą w salonie, ponieważ może to mieć wpływ na to, czy zostaniesz zatwierdzony do pożyczki i przy jakiej stopie procentowej. Przy dobrej ocenie kredytowej zazwyczaj uzyskujesz niższą stopę procentową, co oznacza, że ​​zapłacisz mniej za swój pojazd, zarówno pod względem całkowitych kosztów odsetek, jak i miesięcznych płatności. Wcześniejsze 

  Zgodnie z prawem federalnym, wszyscy konsumenci w USA mają prawo do corocznego bezpłatnego raportu kredytowego od każdego z trzech biur kredytowych, więc korzystaj ze swoich praw. Raporty kredytowe można uzyskać w witrynie AnnualCreditReport.com. Przeczytaj je uważnie, a jeśli zauważysz błędy, skontaktuj się z odpowiednim biurem, aby je usunąć i upewnić się, że Twój kredyt wydaje się jak najbardziej korzystny. Wcześniejsze 

  Poszukaj pożyczkodawców

  Konsultacje z wieloma pożyczkodawcami różnych typów przed wejściem na parking pozwoli zorientować się w dostępnych opcjach kredytu samochodowego.

 • Salony samochodowe : Jest to wygodna opcja pożyczki, ponieważ zawierasz umowę finansową z dealerem i możesz pominąć osobną wizytę u pożyczkodawcy. Wiele z nich oferuje wiele opcji finansowania i programów motywacyjnych, aby usprawnić transakcję. Wcześniejsze 
 • Bezpośredni pożyczkodawcy : możesz również zabezpieczyć finansowanie bezpośrednio z banku, unii kredytowej lub pożyczkodawcy online. W wielu przypadkach ci pożyczkodawcy mogą zaoferować lepszą ofertę finansowania niż dealer. Tacy pożyczkodawcy często udzielają wstępnej zgody na kwotę pożyczki i stopę procentową, co może zwiększyć Twoją siłę przetargową u dealera. Wcześniejsze Rozpoznaj taktyki sprzedaży, które mogą Cię kosztować

  Podejmuj mądrzejsze decyzje dotyczące pożyczki, unikając podejść, których może użyć dealer, aby zachęcić Cię do zaciągnięcia od nich kredytu samochodowego:

 • Błędne wskazanie miesięcznej płatności : Kuszące jest przyjrzenie się miesięcznej płatności przy podejmowaniu decyzji, ile możesz zapłacić na samochód, a niektórzy dealerzy samochodowi używają tego jako taktyki sprzedaży. Chociaż ważne są przystępne miesięczne płatności, skup się na całkowitym koszcie samochodu, który stanowi cenę zakupu plus odsetki od pożyczki oraz wszelkie opłaty lub kary. Wcześniejsze 
 • Oferty niewielkich zaliczek : dealer może zasugerować dokonanie mniejszej zaliczki na pożyczkę samochodową, aby ułatwić zarządzanie płatnościami, ale oznacza to, że będziesz musiał pożyczyć więcej pieniędzy. Upewnij się, że kupujesz samochód, na który naprawdę możesz sobie pozwolić, abyś nie musiał zaciągać pożyczki, która może zaszkodzić finansowo. Frywolne cechy samochodu : pożyczkodawcy mogą kusić Cię funkcjami związanymi z przestronnością, komfortem lub zwrotnością, takimi jak wyższe siedzenia samochodowe. Mając na uwadze budżet, możesz zrezygnować z funkcji, których nie potrzebujesz i na które Cię nie stać.Pomiń niepotrzebne ubezpieczenie

  Pożyczkodawcy mogą oferować dołączenie do pożyczki różnych rodzajów ubezpieczenia. Jeśli szukasz najlepszej oferty kredytu samochodowego, często lepiej jest kupić go samodzielnie lub zrezygnować z niego, jeśli masz porównywalny zakres ubezpieczenia.

 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej : Ogólnie lepiej jest wykupić własne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ponieważ zapłacisz mniej niż to, co zapłaciłbyś, gdyby pożyczkodawca przelał koszty ubezpieczenia na twoją pożyczkę. Wcześniejsze 
 • Ubezpieczenie kredytu : Jeśli pożyczkodawca pyta, czy masz ubezpieczenie na życie lub inwalidztwo, zwykle dzieje się tak, ponieważ chce sprzedać Ci ubezpieczenie kredytu. Ten opcjonalny rodzaj ubezpieczenia pokryje spłatę kredytu i ochroni Twój majątek w przypadku kontuzji, choroby, utraty pracy lub śmierci. Jest to jednak dodatek o niskiej wartości i rzadko jest dobrym pomysłem, ponieważ może być tańsze i bardziej praktyczne uzyskanie indywidualnej polityki na życie i niepełnosprawności lub uzyskanie jej od pracodawcy. Wcześniejsze   Ubezpieczenie od kolizji : Twój pożyczkodawca może wymagać wykupienia ubezpieczenia od kolizji, które pokrywa koszty naprawy samochodu w przypadku Twojej winy. Jeśli jej nie otrzymasz, mogą przejąć pojazd, jeśli przestaniesz dokonywać płatności. Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie to można wykupić samodzielnie i często po niższej cenie.Jeśli potrzebujesz któregokolwiek z tych popularnych rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych, porównaj oferty z kilku różnych źródeł, w tym indywidualnych agentów ubezpieczeniowych, którzy nie są powiązani z pożyczkodawcą.

  Unikaj kar przedpłaty

  Życie jest nieprzewidywalne, co oznacza, że ​​będziesz musiał szybko spłacić kredyt samochodowy. Niektórzy pożyczkodawcy nakładają tzw. Karę przedpłaty, jeśli spłacasz pożyczkę przed końcem okresu pożyczki. Wcześniejsze  

  Aby uniknąć poniesienia tej kary, przeczytaj drobny druk umowy kredytu samochodowego przed podpisaniem i upewnij się, że zapewnia ona elastyczność w zakresie przyspieszania płatności, dokonywania dodatkowych płatności lub spłaty całości pożyczki bez kar.

  Ponieważ w niektórych stanach zniesiono staroświeckie kary za przedpłaty, pożyczkodawcy mogą ukrywać opłaty za wcześniejszą spłatę jako rabaty w umowach pożyczki. Na przykład niektóre stany zezwalają na stosowanie „reguły 78, która pozwala pożyczkodawcom pobierać nieproporcjonalną część kwoty pożyczki w postaci odsetek i opłat, jeśli spłacisz pożyczkę w pierwszych miesiącach okresu finansowania.

  Podsumowanie

  Uzbrojenie się w odpowiednią wiedzę przed zakupem kredytu samochodowego i przeczytanie drobnego druku przed podpisaniem się w przerywanej linii może zwiększyć szanse na uzyskanie wysokiej ceny kredytu samochodowego. Kiedy wchodzisz do salonu, bądź realistą co do swoich środków, aby nie dać się uwieść pozornie korzystnym ofertom na lśniące nowe samochody, na które Cię nie stać. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możesz kupić samochód, który pasuje do Twojego budżetu i stylu życia.