Jak legalnie kupić Bitcoiny, jeśli masz mniej niż 18 lat

Jak legalnie kupić Bitcoiny, jeśli masz mniej niż 18 lat
Category: Twojej Okolicy
16 października 2020

Ile musisz mieć lat, aby kupić Bitcoin? Czy istnieje prawo, które określa pełnoletność? Mówiąc logicznie, jeśli jesteś wystarczająco dorosły, aby to docenić, powinieneś być na tyle dorosły, aby go kupić. Dobrze?

Większość giełd wymaga, aby dana osoba miała co najmniej 18 lat, aby spełnić wymagania KYC. Nie oznacza to jednak, że nie możesz kupić bitcoinów, jeśli masz mniej niż 18 lat. Dostępne są inne opcje!

Przyjrzyjmy się więc tym opcjom i odkryjmy, jak osoby poniżej 18 roku życia mogą legalnie kupować Bitcoiny!

Rządy uważają Bitcoin za technologię eksperymentalną. Znajduje się w legalnej szarej strefie, pozwala na to, co zasadniczo jest unikaniem opodatkowania i jest wysoce nieuregulowanym aktywem. Pomyśl o tym mniej jako o walucie, ale bardziej jako o wartości zamiennej, ale niestabilnej.

Spis treści

Ile trzeba mieć lat, aby kupić Bitcoiny?

Bitcoin nie jest produktem ani witryną, która ma jakieś scentralizowane zasady, takie jak ograniczenie wiekowe. Pytanie, czy Bitcoin ma minimalny wiek, jest jak pytanie, czy istnieje minimalny wiek dla internetu, krzeseł, mikrofonów, to po prostu rzecz, która nie ma żadnych wewnętrznych ograniczeń.

Niektórzy sprzedawcy, giełdy lub e-portfele mogą mieć ograniczenia wiekowe, ale Bitcoin jest protokołem i dlatego nie ma ograniczeń dotyczących sposobu jego wykorzystania.

Chociaż ani kupowanie, ani sprzedawanie Bitcoinów nie ma wyraźnego ograniczenia wiekowego, jeśli kupujesz lub sprzedajesz Bitcoiny z konta bankowego, będziesz ograniczony ograniczeniami wiekowymi, które mogą mieć zastosowanie.

Tradycyjne giełdy Bitcoin nie są odpowiedzią na problem, ponieważ prawie każda platforma przeprowadza kontrolę tożsamości. Część tej procedury weryfikacji wymaga, aby klienci mieli ukończone 18 lat, co może być dość irytujące dla młodszych pokoleń, które chcą zapuścić się w świat Bitcoin. Nie chcą mieć kłopotów z prawem, dlatego upewniają się, że mają odpowiednie informacje o swoich klientach. W ten sposób wiedzą, kto co kupuje, iw razie potrzeby mogą zgłosić się do władz.

Zezwolenie nieletnim młodym ludziom na zakup bitcoinów na ich platformie jest ryzykiem, którego większość giełd nie chce podjąć, ponieważ znajduje się w szarej strefie. Dlatego popularne giełdy nie zezwalają na nieletnich na swojej platformie (np. Zakaz handlu kryptowalutami na Coinbase poniżej 18 lat).

Na szczęście dla wszystkich zaangażowanych stron istnieją alternatywne rozwiązania tego problemu.

Jak kupić Bitcoin, gdy jesteś niepełnoletni?

Ponieważ technologia rozwija się dalej i dalej, ankiety wykazały, że milenialsi są bardziej zainteresowani kryptowalutą niż jakakolwiek inna grupa wiekowa. Są nastolatki, które chcą kupić kawałek bitcoina. Ale nie wiedzą jak, ani czy w ogóle są w stanie. Cóż, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, że tak, możesz kupować bitcoiny nieletnie.

Nastolatki chętne do zakupu bitcoinów mają do dyspozycji szereg opcji. „ Legalność ” każdej metody podlega interpretacji, ale z technicznego punktu widzenia możliwe są co najmniej następujące kwestie:

  • Bankomat Bitcoin w pobliżu (ale zwykle mają bardzo słabe kursy wymiany, a niektóre mogą nawet wymagać dowodu tożsamości).
  • Możesz także handlować z ludźmi online, używając takich rzeczy jak karty podarunkowe lub bezpośrednie wpłaty bankowe.
  • Marketplacelike LocalBitcoins.
  • eBay.
  • Lokalne grupy kryptowalut i strony internetowe.
  • Wydobywanie (w obecnym środowisku wydobywanie jest wysoce konkurencyjne i nie przynosi korzyści małym graczom. Najprawdopodobniej będziesz musiał kupować lub handlować kryptowalutami za pomocą tokenów fiat, usług lub przedmiotów. Gdy już zdobędziesz kryptowaluty, możesz handlować dla innych kryptowalut bez żadnych problemów, ze względu na fakt, że są zdecentralizowane. Stanie się to prawdą zwłaszcza, gdy dostępne są międzyłańcuchowe wymiany atomowe z algorytmicznie nieobciążonym egzekwowaniem, takie jak OmiseGO.

LocalBitcoins

Inwestowanie w wieku poniżej 18 lat może być trudne. Jednak LocalBitcoins nie jest odpowiedzialna za bezpośrednią obsługę funduszy klientów, będą łączyć kupujących i sprzedających w trybie online. Nie ma [oficjalnych] wymagań wiekowych do korzystania z tej usługi, chociaż użytkownicy muszą znać środki regulacyjne obowiązujące w danym kraju, aby mieć pewność, że postępują zgodnie z prawem.

Jest to rynek peer-to-peer, na którym można kupić BTC od innych posiadaczy online lub w gotówce. Platforma po prostu wyszukuje ludzi, którzy chcą sprzedać swoje cyfrowe monety w Twojej okolicy i łączy Cię z tą osobą. Następnie możesz dokonać wymiany z tą osobą za pośrednictwem Interac, e-przelewu, PayPal lub wpłaty gotówkowej.

Chociaż ta opcja jest bardziej ryzykowna dla nieletnich, ponieważ dotyczy innego rzeczywistego człowieka. Widząc, że jesteś niepełnoletni, mogą próbować cię wykorzystać. Dlatego możesz preferować opcje płatności online. Lub dokonaj transakcji gotówkowej osobiście, zakładając, że jesteś eskortowany przez opiekuna.

Jednak w przypadku tej opcji istnieją ograniczenia dotyczące liczby BTC, które możesz kupić naraz, w zależności od tego, od kogo kupujesz. Ale znowu, ten próg jest prawdopodobnie znacznie wyższy niż przeciętny niepełnoletni, który planuje kupić.

W serwisie eBay można kupić nie tylko trampki i naklejki na zderzaki – sprzedający dostarczą również cyfrowe zasoby. Korzystanie z serwisu eBay i / lub Paypal do kupowania niewielkich ilości bitcoinów jest dość łatwe, ale drogo zapłacisz za ten przywilej i zachęcamy do sprawdzenia ocen sprzedających przed rozstaniem z gotówką.


Bitcoin ATM

BitcoinATM to świetna opcja na zakup BTC dla nieletnich. Obecnie na świecie jest ponad 4000 bankomatów w bitcoinach, a liczba ta rośnie z każdym dniem. Są prawdopodobnie najbezpieczniejszym sposobem na zdobycie zasobów cyfrowych dla każdego nieletniego, ponieważ nie wymagają osobistych spotkań.

Możesz po prostu znaleźć bankomat bitcoin w pobliżu i przejść do niego z gotówką do ręki. Następnie wymieniasz swoją gotówkę na bitcoiny. Chociaż bankomaty zwykle mają wyższą opłatę niż większość innych opcji.

Należy jednak pamiętać, że niektóre bankomaty wymagają weryfikacji, jeśli przekroczysz określoną kwotę w dolarach, ale zwykle próg jest na tyle wysoki, że osoba niepełnoletnia nie przekroczy go z posiadanymi środkami. Limity te można również łatwo uniknąć, jeśli pójdziesz do różnych bankomatów bitcoin z niewielkimi kwotami. Tak czy inaczej, warto zbadać tę opcję.

Giełdy P2P

Oprócz LocalBitcoins istnieją inne wymiany P2P (między osobami), w których można kupić monety od innych użytkowników, takich jak Ty.

Istnieją witryny takie jak Solidi w Wielkiej Brytanii, których warunki przewidują, że „Osoby poniżej 18 roku życia, które chcą handlować, muszą najpierw skontaktować się z nami”. W szczególności osoby poniżej 16 roku życia otrzymają tylko niskie limity zakupów, ponieważ giełda sugeruje, że nieletni powinni poprosić rodzica lub opiekuna o założenie konta na ich nazwisko. Bitcoinprijzen w Holandii to kolejna strona, na której osoby poniżej 18 roku życia wydają się być w stanie kupować kryptowaluty za pomocą iDEAL.

Inne najlepsze giełdy P2P, na które możesz spojrzeć:

  • BitSquare
  • Huobi Pro
  • OK, Ex

Kupowanie Bitcoina od znajomego

To jeden z najbezpieczniejszych sposobów na zdobycie BTC. Jeśli masz znajomego, który chce sprzedać swoje monety, zawsze możesz go kupić za gotówkę lub za pomocą karty podarunkowej lub cokolwiek innego, co najbardziej Ci odpowiada.

Lokalne grupy i strony kryptowalutowe

Zajrzyj na Facebooka lub Twittera, a prawdopodobnie znajdziesz w swojej okolicy spotkania kryptowalut. Organizatorzy tych grup i forów chętnie zachęcają do adopcji bitcoinów i mogą z przyjemnością pomóc. Jak zawsze, zachowaj ostrożność podczas pierwszego spotkania i handlu z kimś i nie przekazuj ani grosza, dopóki nie zobaczysz transakcji na łańcuchu bloków.

Wnioski

Jeśli jesteś niepełnoletni i chciałbyś używać bitcoinów pomimo limitu Coinbaseage (lub jakiejkolwiek innej popularnej giełdy), istnieje wiele opcji, jak to zrobić legalnie.