Główne banki pobierają opłaty gotówkowe za płatności kartą kredytową peer-to-peer (Paypal, Venmo, Square itp.)

Główne banki pobierają opłaty gotówkowe za płatności kartą kredytową peer-to-peer (Paypal, Venmo, Square itp.)
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Czytelnik wysłał raport, że Chase pobiera teraz zaliczkę gotówkową za płatności peer-to-peer („wyślij pieniądze znajomemu”) za pomocą Paypal, gdy płacisz kartą kredytową. Raporty wskazują, że American Express i Bank of America pobierają teraz opłatę, podobnie jak potencjalnie inne banki.

Nie ma to wpływu na zwykłe zakupy Paypal , tylko transakcje peer-to-peer Send Money na portfelach mobilnych, takich jak Paypal, Venmo, Square Cash i prawdopodobnie inne. Większość ludzi używa karty bankowej lub debetowej do wysyłania pieniędzy peer-to-peer, ale niektórzy z nas w społeczności zajmującej się zbieraniem mil i punktów uważają, że warto finanso zapłacić kartą kredytową, aby otrzymać premię za wydatki lub coś podobnego.

Czytelnik przysłał mi ciekawy artykuł z New York Timesa w kwietniu (jestem zszokowany, że nie widziałem tego artykułu wcześniej, czy ktoś w naszej społeczności wtedy o tym mówił?), Który dotyczy właśnie tego problemu. Najwyraźniej „wymagania branżowe” zmusiły dostawców usług płatniczych, takich jak Paypal i Venmo, do zmiany sposobu kodowania płatności peer-to-peer, a nowe kodowanie może potencjalnie skutkować opłatami z góry.

Firmy obsługujące portfele mobilne twierdzą, że większość banków decyduje się nie pobierać zaliczek gotówkowych, nawet przy nowym kodowaniu, ale są godne uwagi wyjątki i wszystko może się zmienić w dowolnym momencie:

  • Chase : Anonimowy czytelnik został obciążony zaliczką gotówkową w maju 2020 r., Gdy korzystał z Chase Freedom Unlimited z Paypal. W maju inny czytnik został obciążony opłatą za wizytówkę Chase. (Dzieje się tak pomimo cytowanego przez NYT Chase’a, który mówi, że nie pobierają opłat z góry za takie płatności). Ostatnio pojawiły się punkty danych licznikowych w czerwcu 2020 r. (1, 2) Chase, które nie naliczają zaliczki gotówkowej od firmy karta, być może odwrócili politykę (?).
  • American Express : artykuł NYT sugeruje, że Amex nie pobiera opłaty.
  • Bank of America: NYT informuje o kimś, kto został obciążony opłatą z góry za korzystanie z karty kredytowej Bank of America zarówno w systemie Paypal, jak i Venmo. A czytelnik komentuje pobieranie opłaty za swoją biznesową kartę Cash Rewards Bank of America w Venmo.
  • Citi : NYT artykuł sugeruje, że Citi nie pobiera opłaty, jeśli jest skategoryzowane jako Money Transfer (nie wiadomo, czy jest to w jaki sposób to kod mobilne portfele, ale implikacja jest taka, że niektórzy kod sposób iw rezultacie opłatą)
  • Discover : artykuł NYT cytuje rzecznika, który mówi, że transfery aplikacji są uważane za zakupy towarów i nie skutkują opłatą. Dodatkowo, w kategorii Discover Q3 2020, Discover w szczególności umożliwia płatnościom peer-to-peer kwalifikowanie się do zdobywania nagród, co oczywiście oznacza, że ​​nie są one kodowane jako zaliczki gotówkowe.
  • Capital One : brak informacji
  • Wells Fargo: brak informacji

Wygląda na to, że Bank of America i Citi są problematyczne, a może Chase też. Jestem dość zaskoczony, że do tej pory o tym nie słyszeliśmy. Discover wydaje się bezpieczne i prawdopodobnie również Amex.

Uwaga: jeśli płacisz znajomemu za towary lub usługi, możesz łatwo oznaczyć je jako „towary lub usługi”, a wtedy nie powinno być żadnych problemów z zaliczką na gotówkę. Może możesz też wykazać się kreatywnością, zastanawiając się, co wziąć pod uwagę jako „towary lub usługi”.

Przestanę używać karty kredytowej do płatności peer-to-peer, dopóki nie usłyszymy żadnych zmian lub aktualizacji w tej sprawie. Raporty sugerują, że Paypal / Venmo może ostrzegać Cię o potencjalnej opłacie z góry gotówki, ale nie polegałbym na tym. Prosimy o komentarz poniżej z własnymi punktami danych.