Gdzie mam zainwestować 200 000 £?

17 lutego 2021

Pytanie czytelnika: Gdzie mam zainwestować 200 000 funtów?

Mam do zainwestowania od 200 000 do 250 000 funtów, ale nie mam pojęcia, gdzie i jak zainwestować. Jakiego rodzaju zwrotu mogę się spodziewać?

Moja odpowiedź:

To duże pytanie, więc wymaga dużej odpowiedzi. Podzieliłem moją odpowiedź na sekcje, aby pomóc Ci nawigować i przeskakiwać do wszelkich sekcji, które są szczególnie interesujące.

  1. Przede wszystkim zasięgnij niezależnej porady finansowej
  2. Inwestujesz w celu uzyskania dochodu, wzrostu lub obu?
  3. Stosunek do ryzyka inwestycyjnego
  4. W co możesz zainwestować i jakie są prawdopodobne zwroty?
  5. Budowanie portfela i narzędzie do alokacji aktywów

( Uwaga: dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o najlepszych strategiach inwestycyjnych, aby wybrać inwestycje i fundusze a nie o tym, co i jak inwestować , stworzyłem bezpłatną krótką serię e-maili, które pokazują narzędzia i techniki, które obróciły 200 000 funtów do 2,2 miliona funtów. Jest za darmo tylko przez ograniczony czas. Przeczytanie każdej zwięzłej wiadomości e-mail zajmie tylko 2 minuty i nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza inwestycyjna. Krótki kurs przedstawia najskuteczniejsze narzędzia i strategie, dzięki którym możesz skutecznie zarządzaj swoimi własnymi pieniędzmi).

1. Przede wszystkim zasięgnij niezależnej porady finansowej

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym zasugerować, jest zasięgnięcie niezależnej porady finansowej, ponieważ przed podjęciem jakichkolwiek działań należy wziąć pod uwagę szerszą sytuację osobistą i finansową. Na przykład, ile masz lat? Czy jesteś płatnikiem podatku dochodowego o wysokiej stawce? Czy jest Pan żonaty? Jeśli tak, to możesz zainwestować w imię swojej żony, jeśli nie jest ona płatnikiem podatków? Czy masz zaległe długi? Ile zarabiasz? Czy inwestujesz w celu uzyskania dochodu lub wzrostu kapitału, czy też obu? Jaki jest Twój stosunek do ryzyka? Jaki jest Twój czas inwestycji i czy potrzebujesz dostępu do kapitału?

Jeśli jeszcze go nie masz, możesz skontaktować się z jednym z naszych rekomendowanych doradców finansowych. Oczywiście mogę podać tylko ogólne informacje na temat inwestowania, ale chcę przedstawić Wam pewne możliwości.

2. Stosunek do ryzyka inwestycyjnego

Różni ludzie mają różne podejście i tolerancję na ryzyko inwestycyjne. Po pierwsze, jeśli myśl o spadku wartości inwestycji nie pozwoli Ci zasnąć w nocy, prawdopodobnie nie powinieneś lokować swoich pieniędzy w żadnym innym miejscu niż na koncie bankowym. Poza bankructwem banku lub ofiarą oszustwa (ale jest nawet pewna ochrona przed nimi), Twoim jedynym zmartwieniem jest prawdopodobnie utrata siły nabywczej funduszy, ponieważ inflacja pożera. Jednak im bardziej tolerujesz ryzyko inwestycyjne, tym szerszy jest zakres odpowiednich aktywów, których możesz użyć. Ogólnie rzecz biorąc, im większe ryzyko jesteś skłonny podjąć, tym większe są potencjalne korzyści i potencjalne straty.

3. Inwestowanie w celu uzyskania dochodu, wzrostu lub obu?

Jak wspomniano wcześniej, Twoje osobiste okoliczności będą również określać, gdzie i jak inwestujesz, a także cel inwestycyjny. Ogólnie rzecz biorąc, cele inwestycyjne należą do jednej z 3 kategorii: 1) inwestowanie w celu uzyskania dochodu, 2) inwestowanie w celu wzrostu i 3) połączenie tych dwóch.

Jeśli chcesz czerpać dochód ze swoich inwestycji, wówczas te, które najskuteczniej spełnią Twój cel, będą aktywami generującymi dochód. Może to obejmować dochód z wynajmu nieruchomości, dywidendy z udziałów firmy z dobrą historią wypłat dywidend, kupony z obligacji, odsetki od depozytów gotówkowych itp. Kluczowe jest to, że jeśli naprawdę koncentrujesz się na generowaniu dochodu, być może będziesz musiał zaakceptować wahania kapitału zainwestowaną sumę, zwłaszcza jeśli podejmujesz większe ryzyko inwestycyjne w poszukiwaniu większego dochodu.

Jeśli inwestujesz w rozwój, ogólnie rzecz biorąc, może to wiązać się z większym ryzykiem, ponieważ inwestorzy koncentrują się na długoterminowym zwrocie, zanim będą musieli skorzystać z inwestycji, dając czas na odzyskanie wartości inwestycji po wszelkich spadkach na rynku. Na przykład spółka, która w przeszłości nie wypłacała dywidend, zamiast tego reinwestowała jakąkolwiek gotówkę w rozwój biznesu, mając nadzieję, że wynagrodzi inwestorów poprzez wzrost ceny jej akcji; zostałby sklasyfikowany jako inwestycja rozwojowa.

Oczywiście trzecia opcja to kombinacja inwestowania w celu uzyskania dochodu i wzrostu, w przypadku której portfel inwestycyjny miałby kombinację takich aktywów. Ale jak widać, określony rodzaj aktywów może pasować do obu kategorii – w dużej mierze zależy to od faktycznego posiadanego aktywa. Na przykład akcje (akcje) mogą generować dochód (dobre dywidendy) lub powodować wzrost, jak opisano. Jednak siła łączenia dochodu (tj. Wygenerowany dochód jest wykorzystywany do kupowania większej ilości aktywów, a nie do wydawania go przez inwestora) może prowadzić do znacznych zwrotów z inwestycji w perspektywie długoterminowej. W rzeczywistości wykazano, że większość zysków z rynku akcji pochodzi z reinwestowania dywidend.

4. W co możesz zainwestować i jakie są prawdopodobne zwroty?

Twój cel inwestycyjny i stosunek do ryzyka pomogą określić, które aktywa są odpowiednie. Zakres możliwych aktywów do zainwestowania jest szeroki, ale poniżej omówię główne typy, w tym omówienie potencjalnego ryzyka i zwrotów. Aby pomóc Ci zidentyfikować najbardziej odpowiednie dla Ciebie aktywa, polecam przeczytanie naszego artykułu „Uzyskaj najlepszy zwrot z 50 000 GBP, który przedstawia różne aktywa, które mogą być dla Ciebie odpowiednie.

własność

Dla inwestorów dochodowych jedną z opcji jest zakup nieruchomości na wynajem. Chociaż zwroty z nieruchomości są zwykle nieskorelowane z rynkami inwestycyjnymi, nie są one pozbawione ryzyka. W perspektywie długoterminowej ceny domów zwykle przewyższały inflację (około 2,8% powyżej inflacji rocznie od 1960 r.), Ale rynek mieszkaniowy, podobnie jak rynki inwestycyjne, doświadcza okresowych korekt cen i załamań. Wystarczy poprosić ludzi, którzy planowali redukcję rozmiarów swoich domów, o uwolnienie kapitału na sfinansowanie emerytury. Wiele z nich jest obecnie zmuszonych do kontynuowania pracy po spadku cen domów po pęknięciu bańki na rynku nieruchomości w 2007 r. Dla inwestora kupującego na wynajem, który jest zainteresowany dochodem z wynajmu, średni dochód z nieruchomości w Wielkiej Brytanii wynosi około 5%, ale istnieją ogromne różnice regionalne. Zakup na wynajem lub bezpośrednia inwestycja w nieruchomości nie powinnyt być lekko obciążony, ponieważ nieruchomość jest inwestycją niepłynną i często wiąże się z dużymi początkowymi nakładami kapitałowymi. Aby mieć świadomość aspektów, o których należy pamiętać, mój przewodnik dotyczący kupna pod wynajem obejmuje wszystkie czynniki, które należy rozważyć, w tym koszty, prawdopodobne zwroty i to, czy jest to dobra inwestycja.

Chociaż wiele osób myśli o gotówce jako miejscu początkowym, gdy chcą zainwestować, może ona być ostatecznym celem. Aby dowiedzieć się, jak uzyskać najlepsze stopy oszczędności i jak uniknąć potencjalnych pułapek związanych z dużymi inwestycjami, warto przeczytać artykuł „Jak bezpieczna jest Twoja gotówka, aby upewnić się, że Twoja gotówka jest bezpieczna.

Jeśli planujesz samodzielnie pozyskać najlepsze konta oszczędnościowe, zazwyczaj jedynym sposobem na uzyskanie wyższego oprocentowania z konta oszczędnościowego jest zablokowanie pieniędzy na dłuższy okres. Nawet te stopy zwykle są żałośnie niższe od inflacji. Jednak na rynku dostępnych jest kilka obligacji oszczędnościowych, które zapewnią stopy procentowe przewyższające inflację, a dobrą wiadomością jest to, że można je przechowywać w gotówkowym ISA, więc zwroty mogą być wolne od podatku. Aby dokonać wyboru, możesz skorzystać z naszej tabeli z aktualnymi najlepszymi stopami oszczędności. Ale jedno ostrzeżenie. Obligacje te albo ograniczą dostęp do twojego kapitału w okresie obowiązywania obligacji, albo nałożą kary, jeśli chcesz wcześniej wypłacić swoje pieniądze.

Jednym z najlepszych narzędzi, których używam, jest alert e-mailowy dotyczący śledzenia stawek. Po prostu wpisz swój adres e-mail i szczegóły kont, które aktualnie posiadasz, a system poinformuje Cię, czy otrzymujesz dobrą ofertę. Będzie stale monitorować rynek i e-maile, gdy dostępne będą lepsze stopy oszczędności. Upewnij się, że wprowadziłeś prawidłową kwotę pieniężną na każdym koncie oszczędnościowym, ponieważ niektóre transakcje mają wielopoziomowe stopy procentowe, których stopa zależy od salda.

Jeśli zdecydujesz się przelać pieniądze na konto oszczędnościowe, możesz ograniczyć kwotę przechowywaną w dowolnej instytucji finansowej do 85 000 GBP (170 000 GBP w przypadku konta wspólnego). Zapewni to, że Twoje oszczędności zostaną objęte Programem rekompensat usług finansowych w przypadku bankructwa wybranego banku – możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w moim artykule „Jak chronić swoje oszczędności przed bankrutem. Oczywiście krajowe rachunki oszczędnościowo-inwestycyjne są w 100% zabezpieczone przez rząd, więc nie stanowią ryzyka inwestycyjnego. Nic dziwnego, że zwroty z tych produktów nie są najbardziej konkurencyjne.

Akcje

Możliwe jest bezpośrednie inwestowanie w akcje i, miejmy nadzieję, uzyskiwanie i strumień dochodu poprzez regularne wypłaty dywidend wraz z odrobiną wzrostu wartości kapitału (za co możesz wykorzystać roczną ulgę podatkową od zysków kapitałowych, aby otrzymać zwolnienie z podatku lub przynajmniej część). To, czy dywidenda lub wzrost kapitału są dla Ciebie ważniejsze, zależy od tego, czy inwestujesz w celu uzyskania dochodu, czy wzrostu. Bezpośrednie udziały kapitałowe wiążą się z dużo wyższym ryzykiem inwestycyjnym i miejmy nadzieję, że przynoszą korzyści. Problem polega na tym, że jeśli pomylisz się w czasie lub przeprowadzisz badania, możesz szybko znaleźć się na ogromnej stracie i braku dochodów. (dokładnie to stało się z ludźmi, którzy zainwestowali w banki w 2008 roku). Jeśli chodzi o średnie zwroty, według badania Barclays Equity Gilt Study, akcje przyniosły roczny zwrot w wysokości około 5.4% w ciągu ostatnich 50 lat, ale maskuje to ogromne kraksy i wzrosty rynkowe. Jak zawsze dotychczasowe wyniki nie są wskazówką co do przyszłych zwrotów. Jeśli chodzi o dochód, to wyraźnie różni się on w zależności od posiadanych akcji i rynków, na których działają. Ale w tej chwili dobra dywidenda akcji w Wielkiej Brytanii może przynosić około 4% rocznie.

Więzy

Obligacje korporacyjne to zasadniczo pożyczki udzielane firmom, które wypłacają odsetki (kupon) oraz zwrot pierwotnej kwoty pożyczki w uzgodnionym terminie. Im bardziej ryzykowna firma, tym większe prawdopodobieństwo, że nie wywiąże się z płatności, a więc tym większy potencjalny zwrot w postaci odszkodowania. Ale jak zawsze z większym ryzykiem wiąże się możliwość większych strat. Na najbezpieczniejszym końcu spektrum mamy Gilts (pożyczki dla rządu Wielkiej Brytanii), poprzez obligacje o ratingu inwestycyjnym (firmy o dobrych ratingach kredytowych), aż po obligacje o ratingu nieinwestycyjnym i obligacje o wysokiej rentowności (pożyczki dla firm o gorszej zdolności kredytowej) ).

Podobnie jak akcje, możliwe jest posiadanie obligacji bezpośrednio, a wiele firm (takich jak Tesco) nawet sprzedało swoje obligacje bezpośrednio na rynku publicznym. Nazywa się to „obligacjami detalicznymi, ale należy uważać, ponieważ nie zawsze są one objęte systemem rekompensat usług finansowych (FSCS) w przypadku niewywiązania się ze zobowiązań przez firmę. Obligacje są uważane za mniej ryzykowne niż akcje, a ich typowy roczny zwrot w ciągu 19 lat wynosi około 2,5%. Jednak dotychczasowe wyniki nie są wskazówką co do przyszłych zwrotów. Typowa obligacja w Wielkiej Brytanii z terminem zapadalności około 5-15 lat zapewni dochód rzędu 5% rocznie, ale zazwyczaj nie wzrośnie tego dochodu. Powyższe to tylko kilka z głównych klas aktywów inwestycyjnych. Są inne, takie jak towary i fundusze hedgingowe, ale nie chcę cię oszukiwać.Najważniejsze jest to, że masz szeroki wybór aktywów, które mogą przynieść wzrost lub dochód. Ale do tego momentu mówiłem o bezpośrednim utrzymywaniu aktywów. Umieszczenie wszystkich pieniędzy w jednym aktywie (takim jak akcje jednej firmy) jest podobne do umieszczenia wszystkich swoich jajek w jednym koszyku. Jednak większość ludzi inwestuje za pośrednictwem opakowania inwestycyjnego (lub produktu) w szereg funduszy inwestycyjnych, które same inwestują w szereg aktywów.

Wybór odpowiednich inwestycji bazowych

Zamiast kupować pojedyncze aktywa, zwykle bardziej wskazane jest to przez fundusze, które inwestują w te aktywa. Fundusze pozwalają zwykłym inwestorom łączyć swoje pieniądze i czerpać korzyści z ekonomii skali, a piękno polega na tym, że można łatwo się do nich włączać i wyłączać. Zapoznanie się z tym, w jakie fundusze zainwestować i jak to jest łatwiejsze niż się wydaje. W dwóch krokach będziesz na drodze do sukcesu inwestycyjnego:

    • Po pierwsze, proponuję zapisać się na moją krótką serię e-maili, które przygotowałem, aby nauczyć Cię, jak zostać odnoszącym sukcesy inwestorem DIY. Potrzeba tylko 2 minut dziennie przez 10 dni, a dowiesz się, co kupić, kiedy sprzedać i jak osiągnąć lepsze wyniki niż rynek.
  • Następnie, aby poznać podstawy kupowania funduszy, przewodnik dotyczący inwestowania w fundusze obejmuje prawie wszystko, co musisz wiedzieć teraz i gdy stajesz się bardziej doświadczonym inwestorem.

WRAPPER / PRODUKT

Kiedy inwestujesz, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy, to „jak inwestujesz i „w co inwestujesz. Część „jak dotyczy tego, czy inwestujesz za pośrednictwem emerytur, obligacji inwestycyjnych, grup kapitałowych itp. Podczas gdy „co jest zwykle inwestycją bazową (jak wspomniano powyżej), takie jak akcje, obligacje, nieruchomości itp.

Nie próbując nadmiernie upraszczać inwestycji, ale myśl o tym jak o samochodzie. Aby dostać się z punktu A do punktu B (czyli z obecnej sytuacji do pożądanego etapu życia), musisz wybrać samochód. Wybór samochodu, który najbardziej Ci odpowiada, będzie zależeć od planowanej podróży, aktualnego budżetu itp. Każdy samochód będzie miał inne koszty eksploatacji, podatek itp., A nie jeden samochód będzie pasował do wszystkich. Potraktuj to jako opakowanie inwestycji (emerytura, akcje i akcje ISA itp.). Po wybraniu samochodu musisz wlać do niego benzynę, aby dotrzeć do wybranego miejsca docelowego. Jest to podobne do podstawowych wyborów inwestycyjnych. Oczywiście benzyna napędza osiągi, ale samochód może je poprawić. Ale oczywiście nie jest dobrze kupować Ferrari, jeśli wszystko, co planujesz, to chodzić do sklepów i wracać każdego dnia. Podobnie jest z inwestycjami – nadmierne koszty mogą zniwelować wszelkie korzyści.Dobry doradca finansowy może pomóc w podjęciu decyzji inwestycyjnej, która odpowiada Tobie i Twoim planom.

Poniżej znajduje się wybór wehikułów inwestycyjnych. Każdy jest opodatkowany w inny sposób i ma własne zasady, jeśli chodzi o dostęp i uzyskiwanie dochodu. Strony 34 i następne DARMOWEGO przewodnika po inwestowaniu, wspomnianego na początku tego artykułu, zawierają więcej informacji i są przydatne w przyszłości.

Jednostkowe fundusze powiernicze / fundusze inwestycyjne (inwestycje zbiorowe) – są to fundusze zbiorcze, w których łączy się wiele pieniędzy inwestorów i fundusz zarządzany przez zarządzającego inwestycjami z określonym briefem. Umożliwia to inwestorom czerpanie korzyści z korzyści skali, z których korzystają instytucje, i dywersyfikację poprzez posiadanie udziału w funduszu, który ma dużą liczbę pakietów akcji. Wytyczne menedżera mogą być oparte na rodzaju aktywów, takich jak obligacje, nieruchomości, akcje, region geograficzny lub temat. Zarządzający funduszem będzie kupował i sprzedawał znacznie większy zakres udziałów, co, miejmy nadzieję, zmniejszy na przykład ekspozycję na akcje jednej spółki. Jeżeli inwestycje zbiorowe są utrzymywane bezpośrednio, podlegają opodatkowaniu podatkiem od dochodów i zysków kapitałowych

Akcje i akcje ISA (lub NISA, jak często się je nazywa) – to po prostu opakowanie podatkowe i może zawierać gotówkę, akcje i zbiorowe inwestycje (fundusze), jak opisano powyżej. Korzyścią z inwestowania za pośrednictwem ISA jest to, że dochód i zyski kapitałowe są wolne od podatku, ale masz ograniczoną subskrypcję w każdym roku podatkowym (15 240 GBP za rok podatkowy 2014/15).

Emerytury – zdefiniowana składka lub emerytury osobiste to kolejne opakowania podatkowe oferujące wzrost dochodów i zysków kapitałowych bez podatku. Ponownie możesz inwestować w wyżej wymienione aktywa i kolektywy (ale nie w nieruchomości mieszkalne).

Obligacje inwestycyjne – to produkty oferowane przez zakłady ubezpieczeń na życie, które podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Ich elastyczność inwestycyjna jest zwykle ograniczona do szeregu funduszy inwestycyjnych.

5. Budowanie portfela i narzędzie do alokacji aktywów

Budując portfel można zdywersyfikować swoje inwestycje, aby nie wkładać wszystkich swoich jajek do jednego koszyka. W rezultacie, poza kwotą inwestycji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozłożyć ryzyko poprzez inwestowanie w szereg aktywów, które zapewniają dochód lub wzrost. Wybierając odpowiednią kombinację aktywów i opakowania / produktu inwestycyjnego, stosownie do okoliczności, możesz zwiększyć swoje zyski. Oto, co zrobiłby dla Ciebie dobry doradca finansowy. Ta wartość dodana jest często pomijana przez inwestorów, którzy koncentrują się wyłącznie na wynikach inwestycyjnych. Podczas gdy wyniki inwestycyjne są ważne, tak samo jak efektywność podatkowa, odpowiedniość i ryzyko.

Więc w jakie aktywa warto zainwestować? Jestem fanem narzędzi, które wprowadzają w życie skomplikowane koncepcje. Poniższe narzędzie inwestycyjne zostało stworzone przez nas, aby pomóc Ci w wyborze rodzajów inwestycji, w które możesz zainwestować, biorąc pod uwagę Twoje podejście do ryzyka i wiek. Korzystanie z niego jest bezpłatne, a wyniki otrzymasz e-mailem.

Mam nadzieję że to pomogło

Szukasz doradcy finansowego w Twojej okolicy?

Potrzebujesz porady finansowej? Niezależny doradca finansowy może pokazać, jak najlepiej

wykorzystać swoje pieniądze. Znajdź najbliższego wykwalifikowanego i regulowanego doradcę za pomocą tego narzędzia wyszukiwania VouchedFor.

Alternatywnie, Hargreaves Lansdown, jedna z największych brytyjskich firm świadczących ograniczone porady finansowe, oferuje nowym klientom kupon John Lewis o wartości 200 GBP *.