Trzy osoby handlowały lewymi fakturami. Wyłudziły 60 mln zł

Dom - Finanse - Trzy osoby handlowały lewymi fakturami. Wyłudziły 60 mln zł

27.08.2019-587 widoki -Finanse

Handel lewymi fakturami - wyłudzenia VAT

CBA zatrzymało kolejne 3 osoby zamieszane w rotacja fikcyjnymi fakturami VAT. Straty z tego tytułu oszacowano na 60 mln złotych. W śledztwie zatrzymanych wydaje się już 30 osób.

Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, pod Warszawą i pod Kielcami. Agenci CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, zabezpieczają dokumentację związaną z prowadzoną działalnością.

Biznesmen doradzał firmom, jak obniżać podatki

W ubiegłym roku funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA wpadli na trop warszawskiego biznesmena Łukasza P. , który oficjalnie prowadził firmę konsultingu gospodarczego i był prezesem założonej przez siebie fundacji. Miał pomagać innym firmom, jak płacić mniejsze podatki. Okazało się, że wykonywał to w nielegalny strategia. Proceder był trudny do odwiedzenia wykrycia dla służb skarbowych.

Faktury krążyły między firmami, były rejestrowane, właściwie „opakowane” księgowo. Łukasz P. został zatrzymany przez CBA w listopadzie 2016 r. w wyniku operacji osobliwej, na gorącym uczynku, gdy wziął 445 tys. złotych za fikcyjne faktury opiewające na 1, 7 mln zł. Tego samego dnia CBA zatrzymało jeszcze dwunastu osób biorących udział przy tym procederze, którzy korzystali bądź wystawiali fikcyjne papiery: właścicieli firm i firm, w tym dwóch mieszkańcówrezydentów Ukrainy.

W trakcie śledztwa ustalono jeden spośród zatrzymanych przez CBA, aktualnie tymczasowo aresztowany, zorganizował sieć spółek zarejestrowanych w Polsce i na Cyprze i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Spółki wystawiały faktury dokumentujących pozorne transakcje gospodarcze. Ustalenia śledczych wskazują, że dochodziło też do tzw. prania brudnych pieniędzy.

Tagi: wyłudzenia VAT podatki VAT Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Związane z