Paliwowa huśtawka: w przyszłym tygodniu na stacjach może stać się trochę taniej

Dom - Finanse - Paliwowa huśtawka: w przyszłym tygodniu na stacjach może stać się trochę taniej

06.07.2019-150 widoki -Finanse

Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 16-22 stycznia 2017

Benzyna Pb98 za 4, 99-5, 10 zł/l, benzyna Pb95 za 4, 67-4, 77 zł/l, diesel ON za czterech, 57-4, 67 zł/l, autogaz LPG za 2, 19-2, 26 zł/l - wówczas prognozowane ceny paliw dzięki stacjach od 16 w celu 22 stycznia 2017 roku kalendarzowego.

Analitycy e-petrol. pl twierdzą, że widmo 5 złotych na dystrybutorach oddala się. W ostatnich dniach tanieje benzyna Pb95 jak i również olej napędowy - średnio o 2 grosze w litrze. Ich zdaniem w przyszłym tygodniu trend spadkowy się utrzyma.

Dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak z e-petrol. pl oceniają, że cena ropy naftowej, choć jedna baryłka w USA kosztuje 56 dol., nie będzie ciągle rosnąć:

Nadal posiadamy sporo czynników przemawiających zbytnio możliwością spadków, jednak „magia” zapowiedzi samoograniczeniowych kartelu OPEC nadal działa, co być może sugerować utrzymywanie się bieżącego poziomu cen.

Warto jednak także przypomnieć, że w tym tygodniu pojawiają się informacje, że import ropy do Chin wzrośnie w roku 2017 o 5, 3 procent, do 396 mln ton, co może zapewne rozbudzać apetyty eksporterów i oddziaływać dzięki ceny wzrostowo.

Innego zdania jest Urszula Cieślak z biura maklerskiego Rexlex. - Jeszcze przed wakacjami średnie ceny paliw na stacjach w naszym kraju mogą przekroczyć 5 zł za litr benzyny Pb95 i paliwa napędowego - mówi ekspertka w rozmowie z PAP.

Jej zdaniem po 2017 roku średnioroczne koszty paliw mogą wzrosnąć na temat 8-12 proc. To aby zaś oznaczało, że litr Pb95 będzie kosztować czterech, 75 zł, oleju napędowego - 4, 65 zł, an autogazu 2, 20 zł.

- Nie jest wykluczone, że po 6 miesiącach dostawy ropy naftowej na rynki światowe wzrosną. Wtedy ten harmonogram może się zmienić i na rynek mogą powrócić spadki - mówi ekspertka.

Ceny paliw: najtaniej na Śląsku, najdrożej dzięki Pomorzu Zachodnim

Według Polskiej Izby Paliw Płynnych w tym tygodniu średnie ceny paliw na stacjach wynoszą:

  • Pb98 - pięć, 04 zł/l,
  • Pb95 - 4, 71 zł/l,
  • ON - 4, 62 zł/l,
  • LPG - 2, 22 zł/l.

Najtaniej tankują posiadacza auta w województwie śląskim. Tam litr diesla kosztuje 4, 56 zł, a benzyny - 4, 63 zł. Najdrożej zaś na Pomorzu Zachodnim, gdzie silnik wysokoprężny kosztuje 4, 68 zł/l, benzyna - 4, 83 zł, autogaz - dwóch, 29 zł. Najtańsze GAZOWĄ jest w województwie podkarpackim - 2, 17 zł/l.

Tagi: powietrza ceny paliw ropa naftowa Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przerabia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku jak i również kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie

Związane z