Dlaczego tak wiele osób kończy się zadłużeniem karty kredytowej?

17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Karty kredytowe to narzędzia i to ich posiadacze decydują, jak najlepiej ich używać. Niestety, istnieje wiele dowodów na to, że wielu posiadaczy kart nie obchodzi się zbyt dobrze ze swoimi kartami, a ostatnie dane wskazują, że około 60 milionów amerykańskich gospodarstw domowych regularnie ma zaległe salda na kartach kredytowych, które szybko zbliżają się do wartości 1 biliona dolarów.

Gdy już zbudujesz zadłużenie, może być trudno wymyślićjak szybko spłacić saldo karty kredytowej. Jednak ważniejsze jest pytanie, w jaki sposób ludzie gromadzą te wysokie salda na kartach. Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których ludzie mają zadłużenie na karcie kredytowej.

1. Karty kredytowe pozwalają wydawać więcej, niż zarabiasz

Najbardziej oczywisty powód, dla którego ludzie popadają w długi, jest również najprostszy: karty kredytowe umożliwiają ludziom przekraczanie zarobków. Jeśli za wszystko płacisz gotówką, to wielkość twojej wypłaty jest ostatecznym limitem tego, ile możesz wydać.

Karty mogą być przydatnymi narzędziami, które pomogą Ci w określeniu czasu wydatków w porównaniu z terminem płatności, ponieważ elastyczność, jaką oferują okresy karencji karty kredytowej, może dać ci pewną swobodę przy zakupie niezbędnych przedmiotów. Jednak aby uniknąć zadłużenia, ważne jest, aby nie wydawać więcej, niż zarabiasz na karcie kredytowej. Zbyt wielu ludzi nie potrafi tego powstrzymać i właśnie to sprawia, że ​​mają kłopoty.

2. Wiele osób nie ma innego sposobu na zaradzenie kryzysom finansowym

Jeśli chodzi o Twoje finanse, nieoczekiwane rzeczy mogą spowodować duże problemy. Nieplanowane zdarzenia, takie jak konieczność naprawy samochodu lub domu, mogą kosztować setki dolarów, a większość ludzi nie ma takich pieniędzy pod ręką. Naliczenie tych kosztów jest oczywistą odpowiedzią, ale nie ułatwia to ich spłacenia na koniec miesiąca.

Posiadanieawaryjnego funduszujest kluczowym zabezpieczeniem przed pułapką zadłużenia, którą mogą spowodować nieoczekiwane problemy finansowe, lub karta kredytowa 0% APR może pomóc tymczasowo uniknąć naliczania odsetek. Mając tę ​​poduszkę oszczędnościową, będziesz w stanie uniknąć narastania zadłużenia karty kredytowej, którego nie możesz spłacić natychmiast.

3. Posiadacze kart ulegają sztuczce z nagrodami w postaci kart.

Firmy obsługujące karty kredytowe są sprytne, oferując klientomzwrot gotówkii inne korzyści w zamian za używanie ich kart. Ale większość ludzi nie rozumie, że wartość nagród, które otrzymują, jest prawie zawsze mniejsza niż odsetki i opłaty finansowe, które będą musieli zapłacić, jeśli będą mieli saldo.

Wydawanie nadmiernych kosztów na nagrodę w postaci karty nigdy nie jest dobrym pomysłem. Jeśli nie możesz spłacić salda na karcie nagród co miesiąc, to przede wszystkim nie daj się nabrać na kartę. Najlepszym sposobem wykorzystania kart z nagrodami jest wydawanie pieniędzy, które i tak byś zrobił.

4. Ludzie płacą tylko minimalną kwotę płatności.

Wśród wielu posiadaczy kart jest wielkie nieporozumienie, że tak długo, jak dokonają minimalnej płatności, nic im nie jest. To prawda, że ​​zapłacenie minimum wystarczy, aby uniknąć opłat, które pobierają karty kredytowe, gdy nie dokonasz płatności na czas. Jednak spłacenie salda karty kredytowej może zająć lata, jeśli dokonujesz tylko minimalnych płatności, ponieważ te minimalne kwoty często wystarczajązaledwie na pokrycie odsetek.

Nawet jeśli nie możesz spłacić salda w całości co miesiąc, Twoim celem powinno być jak najszybsze zrobienie tego. Dokonuj płatności tak dużych, jak możesz sobie na to pozwolić, a to pomoże Ci szybciej wyjść z długów.

5. Ludzie mają za dużo kart.

Łatwo jest zdobyć wiele kart kredytowych, a im więcej masz kart, tym trudniej jest je wszystkie śledzić. Jeśli nie jesteś dobry w zarządzaniuwszystkimiswoimi kartami, błędy mogą prowadzić do przegapionych płatności, które pociągają za sobą kosztowne opłaty za opóźnienia w płatnościach, co jeszcze bardziej przysparza Ci kłopotów.

Upewnij się, że masz tylko tyle kart, na ile możesz efektywnie zarządzać. Tylko dlatego, żemożeszmieć więcej kart, nie oznacza, że ​​przyniosą ci one coś dobrego – a często ich posiadanie może wpędzić cię w kłopoty.

Nie popadaj w długi

Pomimo wszystkich powodów, dla których ludzie zadłużają się na kartach kredytowych, musisz być w stanie uniknąć tych typowych pułapek, jeśli chcesz efektywnie używać swoich kart. Tylko poprzez pełne spłacenie sald będziesz w stanie najlepiej zarządzać swoimi finansami i używać kart jako potężnych narzędzi finansowych, którymi mogą być.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami o wiele lepiej niż karty debetowe, pomagają zwiększyć zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.