Dlaczego dzisiaj jest najlepszy czas na inwestowanie w nieruchomości

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Dziś mówimy o tym, dlaczego dziś jest najlepszy czas na inwestowanie w nieruchomości. Zacznijmy to.

Chcesz więcej takich artykułów?Utwórz konto już dziś, aby otrzymywać najlepsze artykuły na blogu BiggerPocket do swojej skrzynki odbiorczej

Tak więc, chłopaki, powiedziano mi kiedyś: „Najlepszy czas na zakup domu to teraz, a najlepszy czas na sprzedaż to nigdy.

Wszystkim naszym inwestorom mówię prawie to samo. Ale musisz zrozumieć, że jeśli nieruchomość nie radzi sobie dobrze z jakiegokolwiek powodu, a czasami otrzymujemy tę nieruchomość zepsutych jaj, powinieneś rozważyć jej sprzedaż.

Po pewnym czasie pracy w branży i przeprowadzeniu tysięcy transakcji, zauważyłem, że nieruchomości inwestycyjne po prostu nie osiągają wyników. Mimo że jest to ten sam rodzaj nieruchomości na tym samym obszarze i zrobiliśmy wszystko to samo, co zawsze, z jakiegokolwiek powodu ta nieruchomość po prostu nie działa. Moja rada jest taka, aby zawsze zlikwidować i potencjalnie zainwestować środki w inne aktywa, z których możesz uzyskać lepszy zwrot.

Nieruchomości to zazwyczaj dość bezpieczna inwestycja

Jeśli spojrzysz na długoterminowy historyczny trend na giełdzie i ceny nieruchomości, zawsze kończą się one na północy. I zawsze zyskują na wartości. Myślę więc, że to całkiem bezpieczny zakład, zwłaszcza w przypadku cegieł i zaprawy, takich jak dom. Ludzie zawsze będą potrzebować dachu nad głową, gdziekolwiek będziesz kupować te nieruchomości inwestycyjne.

W dłuższej perspektywie ich wartość ostatecznie wzrośnie z powodu inflacji i większego popytu.

Zastrzeżenie polega na tym, że kiedy kupujesz nieruchomość, nie chcesz kupować po wysokiej cenie. Zasada numer jeden w inwestowaniu to kupować tanio i sprzedawać drogo.

Na Wschodnim i Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych jest wielu ludzi, gdzie moim zdaniem obecnie ceny nieruchomości nie są przystępne. A jeśli zainwestujesz w takie aktywa, możesz mieć sporo kłopotów.

Jaki jest Twój cel końcowy?

Uważam, że bardzo ważne jest, aby każda kupowana nieruchomość przybliżała Cię do osiągnięcia celu końcowego. Moje pytanie do Ciebie brzmi: „Jaki jest Twój ostateczny cel w inwestowaniu w nieruchomości?

Jeśli więc chcesz, aby dochód pasywny wynosił 10 000 USD miesięcznie lub 120 000 USD rocznie, każda nieruchomość, którą kupujesz, aby dodać ją do swojego portfela, musi przybliżyć Cię o krok do osiągnięcia celu.

W gruncie rzeczy nie byłoby sensu kupować nieruchomości, które nie przybliżają Cię do osiągnięcia celu końcowego. Byłoby to kupowanie na rynku, na którym ceny są zbyt wysokie, dochód zbyt niski, a wydatki zbyt wysokie – nie ma zwrotu z inwestycji. W takim przypadku nie ma sensu kupowanie tej nieruchomości.

Umowa jest dostępna – teraz i zawsze

Teraz świat jest duży i zawsze gdzieś będzie jakaś szansa. Mówię to, ponieważ posiadam nieruchomości na Bahamach, w Europie, Japonii i USA, kupiłem wiele nieruchomości na całym świecie i zawsze jest coś do zawarcia.

Wracając do tego, co powiedziałem na początku, najlepszy czas na kupowanie to teraz, a najlepszy czas na sprzedaż to nigdy. Czasami nie znajdziesz interesujących Cię ofert na swoim podwórku. Ale jeśli masz wiedzę i odwagę, by rozszerzyć działalność w całym stanie, kraju i na całym świecie – polować na okazje – znajdziesz to, czego chcesz i potrzebujesz. Po raz kolejny mówimy o dochodzie pasywnym i dochodzie, którego potrzebujesz, aby żyć tak, jak chcesz.

Nie licz na wzrost kapitału ani nie inwestuj wyłącznie, ponieważ moim zdaniem jest to spekulacyjne. Nie możemy przewidzieć przyszłości.

Spójrz, gdzie zamykają się jedne drzwi, otwierają się inne. Na twoim rynku może nie być interesu, ale zawsze jest świetna okazja. Sprowadzi się to po prostu do twojego poziomu pewności siebie i odwagi, by chcieć wykupić kraj lub wykupić go z kraju.

Gdzie inwestujesz? Czemu?

Bardzo chciałbym usłyszeć od Ciebie w komentarzu poniżej.