Co to jest ulga podatkowa od energii?

Category: Będziesz Mógł
17 lutego 2021

Ulga podatkowa na energię jest przeznaczona dla osób, które chcą ulepszyć swoje domy, aby były bardziej energooszczędne. Jednym z przykładów może być instalacja paneli słonecznych do generowania energii ze słońca. Wykorzystanie energii odnawialnej w domu może być dla Ciebie znaczącym ruchem podatkowym.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby ubiegać się o ulgę podatkową na energię dla mieszkańców i dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby się zakwalifikować.

Spis treści

Czy ulga podatkowa na cele mieszkaniowe jest nadal dostępna?

Istnieje wiele błędnych informacji dotyczących tego, czy ulga podatkowa na energię dla gospodarstw domowych jest nadal dostępna, czy nie.

Mówiąc prościej, nadal jest dostępny w całości do 2019 r. Po 2019 r. Kredyt stopniowo rośnie, aż do 2021 r., Kiedy to Kongres będzie musiał go odnowić, albo całkowicie zniknie. Na razie nie wiemy, czy zostanie odnowiony po tej dacie.

Jak uzyskać ulgi na podatek od energii na remont domu

Ulgi w podatku energetycznym mają zastosowanie do następnego roku po instalacji. Departament Energii stwierdza, że ​​Kredyt na Nieruchomości Efektywności Energetycznej dla Mieszkańców jest przeznaczony na energię słoneczną, energię wiatrową i energię geotermalną.

Należy pamiętać, że te ulepszenia dotyczą tylko Twojego głównego i drugiego miejsca zamieszkania.

Sprzęt do ogniw paliwowych działa nieco inaczej, ponieważ kredyt dotyczy tylko Twojego głównego miejsca zamieszkania.

Jak ubiegać się o ulgę podatkową na energię słoneczną

Ze względu na popularność paneli słonecznych w wielu częściach kraju, IRS ma specjalną ulgę podatkową na energię słoneczną dostępną dla podatników, którzy je instalują.

Musisz udowodnić IRS, że wykonałeś swoją pracę. Ulga podatkowa na energię słoneczną zwraca 30% kosztów instalacji paneli słonecznych na lata 2018 i 2019. W 2020 roku będzie to 26%, aw 2021 roku ulga będzie warta 21%. Dlatego opłaca się wykonać tę pracę teraz.

Złóż wniosek o tę ulgę podatkową za pomocą formularza 5695 lub skorzystaj ze składania zeznań podatkowych online, aby automatycznie przygotować i wysłać formularz 5695 wraz z zeznaniem podatkowym. Zachowaj wszystkie rachunki, ponieważ ulga podatkowa na energię słoneczną obejmuje wszystko, od wysyłki paneli słonecznych po faktyczne koszty instalacji.

Chcesz się upewnić, że możesz udowodnić swoją kwalifikowalność, jeśli kiedykolwiek zostaniesz poddany audytowi.

Co to jest ulga podatkowa na energię odnawialną?

Ulga podatkowa na energię odnawialną dotyczy rat i ulepszeń związanych z energią słoneczną, geotermalną i wiatrową. Swoje różne kredyty energetyczne zsumujesz na formularzu IRS 5965. Obejmuje to ulgę podatkową na energię słoneczną.

Podobnie jak w przypadku tego innego kredytu, kwota, którą możesz odzyskać, nadal wynosi 30%, ze spadkiem do momentu wygaśnięcia ulgi podatkowej po 2021 r. Po zsumowaniu wszystkich kredytów energii na formularzu 5965, będziesz mógł dodać je do swojego konwencjonalny formularz 1040.

Zwróć uwagę, że nie ma górnego pułapu, ile możesz odzyskać, ale kredyt na ogniwa paliwowe jest ograniczony do 1000 USD za kilowat mocy.

Dlatego jeśli zainstalujesz ogniwa paliwowe o mocy sześciu kilowatów, Twoja ulga podatkowa będzie warta 6000 USD.

Jakie urządzenia kwalifikują się do ulgi podatkowej od energii?

Wcześniej energooszczędne urządzenia kwalifikowały się do ulgi podatkowej. Muszą one jednak zostać niezależnie zweryfikowane, aby oszczędzać energię, więc certyfikat Energy Star należy uznać za niezbędny do udowodnienia urzędowi skarbu państwa, że ​​masz w domu energooszczędne urządzenie.

Jednak porozumienie to wygasło w 2010 r. Większość urządzeń, w tym lodówki i kuchenki, nie podlega już ulgom podatkowym. Ulga w podatku od energii ma zastosowanie głównie do dużych instalacji, które są wykorzystywane do wytwarzania energii alternatywnej, takiej jak energia słoneczna lub wiatrowa.

Jednak nadal ma to zastosowanie do pieców i systemów klimatyzacji. Ale istnieją ważne ograniczenia dotyczące tych systemów.

Na przykład system wentylatorów nie może zużywać więcej niż 2% całkowitego systemu energetycznego domu.

Przeczytaj wytyczne urzędu skarbowego dotyczące każdego urządzenia, aby upewnić się, że kwalifikują się one do otrzymania kredytu. To tutaj większość ludzi popełnia błędy przy zgłaszaniu roszczeń.

Co to jest W indow Tax Credit?

Podobnie w przypadku urządzeń zmieniono kredyty energetyczne dla zielonych okien. Istnieją surowe wymagania dotyczące kwalifikacji okien.

Przede wszystkim muszą spełniać wymagania Energy Star, aby kwalifikować się do ulgi podatkowej na okna energooszczędne. Muszą być również zainstalowane we własnym domu, który służy również jako główne miejsce zamieszkania. Więc twój drugi dom nie kwalifikowałby się.

Najważniejsze jest jednak to, że te okna musiały być zainstalowane między pierwszym dniem 2012 r. A ostatnim dniem roku 2016. Jeśli okna zostały zainstalowane poza tymi datami, nie będzie można skorzystać z dodatkowe ulgi podatkowe na okna.

Powinieneś upewnić się, że posiadasz pisemne zaświadczenie, które określa, kiedy okna zostały zainstalowane i klasę energetyczną okien.

Więc ile możesz odzyskać za swoje okna?

Cóż, w przeciwieństwie do paneli słonecznych, nie można uzyskać ulgi podatkowej związanej z kosztami instalacji. Kredyt jest wart 10% ceny okien. Jest ograniczona do 200 dolarów ulgi podatkowej dla okien, które spełniają ograniczenia.

Na marginesie, możesz również otrzymać ulgę podatkową w wysokości 500 USD na drzwi.

Jak ubiegać się o ulgę podatkową od energii

Aby ubiegać się o ulgę podatkową, należy złożyć formularz 5695 wraz z zeznaniem podatkowym. Oprogramowanie do składania zeznań podatkowych online jest więcej niż w stanie Ci w tym pomóc.

Wszystko, co musisz zrobić, to stwierdzić, że otrzymałeś ulepszenie energetyczne w swoim domu, a oprogramowanie przeprowadzi Cię przez formularz 5695, zadając pytania i wymagając podania kilku liczb.

Platforma poinformuje Cię, czy kwalifikujesz się do któregokolwiek z kredytów. Jeśli tak, to od razu zobaczysz, ile możesz żądać od rządu.

Program podatkowy automatycznie prześle formularz 5695 wraz z zeznaniem podatkowym. Gwarantują 100% dokładność i dają dostęp do profesjonalnych doradców podatkowych, którzy osobiście sprawdzą Twoje zeznanie podatkowe.

Składanie zeznań podatkowych online ułatwia ubieganie się o ulgi podatkowe od energii .