8 rzeczy, które możesz kupić za 1 Bitcoin

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Po osiągnięciu rekordowych poziomów w zeszłym tygodniu – po rozczarowującym falstarcie – bitcoin nadal rośnie. Według indeksu cen CoinDesk na różnych giełdach, jedna jednostka kryptowaluty kosztuje 1281,48 USD od 10:07 rano czasu wschodniego w piątek. Ten wzrost skłonił nas do zastanowienia się, co można dostać za takie pieniądze (żeby było jasne, są to przedmioty o wartości równoważnej 1 bitcoinowi, a nie przedmioty, które koniecznie można kupić za pomocą bitcoina).

1. Uncja złota

W czwartek lub po raz pierwszy cena jednego bitcoina przekroczyła cenę uncji złota. Indeks CoinDesk zakończył dzień na poziomie 1260,92 USD, podczas gdy kontrakty terminowe na złoto z dostawą w kwietniu zamknęły się na poziomie 1226,45 USD. W chwili pisania tego tekstu różnica jeszcze się powiększyła. (Zobacz także, Time to Be Long Bitcoin. )

Złoto od dawna służyło jako zabezpieczenie przed niepewnością, uspokajająco starożytny i fizyczny magazyn wartości w porównaniu z papierami wartościowymi i walutami, które dziś minęły. Bitcoin może nie być fizyczny, ale mimo to zaczyna docierać do niszy złota jako inwestycja na ciekawe czasy.

2. 5 szpiegów

Jeśli złoto nie jest twoją sprawą, wartość jednego bitcoina w dolarach kupi ci 5 udziałów SPDR S&P 500 ETF (SPY), funduszu giełdowego śledzącego S&P 500, zgodnie z czwartkową ceną zamknięcia.

3. 67,9 Ethereum

Masz ochotę na coś bardziej ekscytującego niż złoto lub indeksowy ETF? Wejdź głębiej w świat kryptowalut i zdobądź 67,9 Ethereum za 1 bitcoin, zgodnie z najnowszą ceną dostępną od Krakena. Młoda – nawet jak na ten świat – waluta okazała się obiecująca jako narzędzie do wykonywania inteligentnych kontraktów, eksperymentalnej aplikacji typu blockchain, która mogłaby pozwolić przedsiębiorcom na zakładanie samowykonawczych firm. Z drugiej strony przeszedł przez cztery twarde widelce, nieodwracalne podziały w łańcuchu blokowym, który go podpiera. (Zobacz także: Co to jest księga rozproszona? )

4. 77 431 godzin Netflix

Może nie chcesz ponownie zbilansować swojego portfela. Masz bitcoina, jest warte ponad tysiąca i chcesz się cieszyć. Dlaczego nie kilkadziesiąt tysięcy godzin transmisji? Usługa premium Netflix kosztuje 11,99 USD miesięcznie, co oznacza, że ​​możesz otrzymać 8 lat i 10 miesięcy za bitcoin w momencie pisania. Ponieważ przypuszczalnie będziesz oglądać w każdej chwili na jawie, jak to ma miejsce w przypadku większości użytkowników Netflix, oznacza to 77431 godzin pysznych treści.

5. Lot przez świat

Jeszcze lepiej, porzuć ekran i idź coś zrobić – na przykład podróżować. Jeden bitcoin da ci poważny przebieg: możesz polecieć Delta z LaGuardia do Szanghaju iz powrotem za nieco ponad 1100 $. (Zobacz także, 8 sposobów na tanie loty ).

6. 3 do 6 uncji chwastów

Cena marihuany różni się znacznie w zależności od stanu, ale według danych Price of Weed z 24 lutego jeden bitcoin kupi 6 uncji na najtańszym rynku w Oregonie i 3 – przy odrobinie gotówki – w drogiej Północnej Dakocie . Tak czy inaczej, to całkiem sporo ganji. (Zobacz też: Ile kosztuje chwast w twoim stanie? )

7. Cztery Hoverboardy

Naprawdę możesz uszkodzić katalog Sharper Image za pomocą bitcoina, a na szczęście z jakiegoś powodu hoverboardy są w sprzedaży – tylko 299,99 USD za sztukę.

8. Tak dużo pizzy

Bitcoin przebył długą drogę od pierwszego zakupu w świecie rzeczywistym. 22 maja 2010 roku Laszlo Hanyecz zapłacił koledze, który wcześnie zaadoptował 10 000 bitcoinów, aby zamówił mu dwie pizze Papa Johna. W tamtych czasach była to mniej więcej wymiana według wartości godziwej. Dzisiaj 10000 bitcoinów jest warte około 12,8 miliona dolarów, a jeden bitcoin kupi kilka więcej niż dwie pizze. Papa Johns ma umowę na dwie średnie pizze z dwoma dodatkami za 14 USD. Podatki, opłaty za dostawę i napiwek sprawiają, że cała kalkulacja jest nieco skomplikowana, ale zaufaj nam, możesz dostać wystarczająco dużo pizzy.